Ściana, podłoga, meble, a nawet specjalnie wydzielone na ten cel pomieszczenia. Lokalizacji, w których z powodzeniem możesz schować swój sejf, jest naprawdę wiele, a o najbardziej popularnych z nich napisaliśmy w tym artykule: Gdzie zamontować sejf w dom i mieszkaniu? - w wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
Jednak co zrobić, aby znalezienie tego rodzaju produktu było trudne, a co za tym idzie – jeszcze bardziej podnosiło poziom ochrony kosztowności i innych ważnych przedmiotów, które chcesz zabezpieczyć przed osobami trzecimi?
Właśnie tej tematyce poświęciliśmy nasz najnowszy artykuł, w którym znajdziesz aż 4 nietuzinkowe pomysły na montaż oraz ukrycie sejfu. Ciekawi Cię, jakie to miejsca? Zatem nie przedłużamy i już teraz zapraszamy do lektury!
Jak i gdzie ukryć sejf, aby jego znalezienie było naprawdę trudne?
Musisz przyznać, że omówione w poprzednim artykule sposoby, potrafią być skuteczne. Jednak rosnąca popularność takich miejsc do montażu sejfów sprawia, że złodzieje oraz inne ciekawskie osoby doskonale wiedzą, gdzie ich szukać, a co za tym idzie – ryzyko kradzieży Twojej własności znacznie rośnie.
Co zrobić, aby zaskoczyć intruza, a jednocześnie ograniczyć prawdopodobieństwo tego, że sejf mimo wszystko pozostanie odnaleziony? Rozwiązaniem stosowanym przez niektórych naszych klientów jest jednoczesny zakup dwóch sejfów – tego głównego, bardziej solidnego oraz dodatkowej skrytki „przynęty”. Ta druga umieszczana jest wtedy w dość widocznym, rzucającym się w oczy miejscu. Zachęcony szybkim jej odnalezieniem złodziej, zostaje zbity z tropu i nie inwestuje więcej czasu na szukanie naszego głównego sejfu, gdzie trzymamy najcenniejsze rzeczy. Co jednak w przypadku, kiedy ta sztuczka nie zadziała? Poznaj cztery nietuzinkowe pomysły na lokalizację sejfu. Oto one:
Miejsce nr 1: sejf ukryty w łazience
A mówiąc konkretniej - bezpośrednio w obudowie wanny, prysznica lub innej zabudowie. Oczywiście, taki zabieg będzie wymagał od Ciebie dużej inwencji, konieczności delikatnego przebudowania tego pomieszczenia, a także - zabezpieczenia sejfu przed ewentualnym zalaniem.
Jednak z naszej strony gra jest warta świeczki. Bo powiedzmy sobie szczerze – jaki złodziej będzie szukał sejfu, akurat w łazience 😉?
Miejsce nr 2: sejf zamontowany w sprzęcie AGD i RTV
Kolejnym doskonałym pomysłem na “zmylenie przeciwnika”, jest instalacja sejfu w miejscu, w którym kompletnie się tego nie spodziewa. A mówiąc dokładniej - urządzeniach, które z pozoru są wykorzystywane do innych celów, a co za tym idzie – w teorii nie nadają się na sejfy.
Do tego celu z powodzeniem możesz wykorzystać odkurzacz, większy komputer lub telewizor, pralkę, zmywarkę, a nawet lodówkę. Ważne, aby obudowa sprzętu była na tyle duża, aby móc zmieścić Twoją skrytkę. Pamiętaj również, że sam sejf zawsze powinien być przytwierdzony do podłoża lub ściany porządnymi kotwami! W innym przypadku złodziej weźmie ją sobie po prostu „pod pachę” i spokojnie wyniesie.
Miejsce nr 3: sejf w zakamarkach Twojego domu lub mieszkania
Co jeśli nie możesz sobie pozwolić na adaptację sprzętów elektronicznych, a aranżacja Twojej łazienki nie pozwala “upchnąć” w niej takiego rozwiązania? Wówczas z pomocą mogą Ci przyjść inne nietypowe lokalizacje Twojego domu lub mieszkania.
Postaraj się znaleźć w swoim domu kawałek niefunkcjonalnej przestrzeni, zakamarek, który możesz zabudować bez straty dla wartości użytkowej pomieszczenia. Jeśli mieszkasz w domu o kilku kondygnacjach - możesz pokusić się o ukrycie sejfu pod schodami, a nawet między poszczególnymi stopniami, jeżeli będzie na to pozwalać ich konstrukcja. A jeżeli dysponujesz kotłownią - bardzo ciekawych miejscem może okazać się przestrzeń koło pieca lub miejsca, w którym trzymasz opał (węgiel, pellet, eko groszek, drewno itp.). Wtedy sejf trochę „wtapia” się w to techniczne zaplecze i nie rzuca się w oczy. Z kolei, jeśli mieszkasz w mieszkaniu - możesz zdecydować się na mały sejf ukryty bezpośrednio w wentylacji (lub też miejscu, które ją imituje). W tym celu można wykorzystać np. rurowe sejfy podłogowe.
Miejsce nr 4: sejf przytwierdzony do sufitu
Następna, a zarazem ostatnia lokata na naszej liście może wydać się niektórym naprawdę dziwna… ale naszym zdaniem jej główną zaletą jest znacznie bardziej utrudniony dostęp w stosunku do tradycyjnego rozwiązania przy podłodze. Ważne, aby sejf był solidnie przytwierdzony do konstrukcji budynku. Oczywiście, nie sugerujemy tutaj, aby sejf przykręcać do sufitu na środku pomieszczenia. Bardziej chodzi nami o wnętrze dużych zabudów szaf z drzwiami przesuwnymi lub pawlaczy.
Ten sposób może wydać się wyjątkowo skuteczny z jednego prostego powodu. Z uwagi na wysokość położenia sejfu, naturalnie ciężej będzie się do niego „dobrać” naszemu złodziejowi. W większości przypadków dostęp do sejfu bez drabiny nie będzie możliwy. Utrudnione będą także próby otwarcia sejfu za pomocą narzędzi mechanicznych lub łomu.
Szukasz sprawdzonych sejfów, które nadają się do schowania w tych miejscach, a dodatkowo – skutecznie zabezpieczą Twoje kosztowności?
Jeśli tak - pamiętaj, że bogaty asortyment tego typu produktów czeka na Ciebie w naszym internetowym sklepie oferującym sejfy. Wystarczy, że skorzystasz z wygodnej wyszukiwarki, a bez kłopotu odnajdziesz rozwiązanie dla siebie.
A może masz inny nieszablonowy pomysł na ukrycie sejfu? Jesteśmy bardzo ciekawi, w jaki sposób udałoby Ci się zaskoczyć złodziei, a jednocześnie znacząco podnieść bezpieczeństwo Twoich kosztowności!