Co najczęściej przechowujemy w sejfach?

Co najczęściej przechowujemy w sejfach?

   Sejfy w dalszym ciągu nie są specjalnie popularne w naszym kraju, choć ich sprzedaż systematycznie rośnie. Jeżeli już kupujemy sejf, to o dziwo nie trzymamy w nim tylko gotówki czy dokumentów. Z reguły traktujemy go jako nasz osobisty schowek i ukrywamy w nim praktycznie wszystko co ma dla nas jakąś wartość.

   Na pocieszenie: nie tylko u nas w kraju tak jest. Domowe sejfy w wielu krajach służą właśnie za taki podręczny schowek, w którym lądują nasze skarby.

Paszport, akty notarialne, hasła dostępu

   Bez zaskoczeń. w sejfie nadal najczęściej ląduje paszport, trudno powiedzieć czy jest to związane z naszą przeszłością, gdy paszport był trudny do zdobycia i znaczy wiele.

   Akty notarialne, testamenty, umowy - często mimo, że można łatwo zdobyć ich odpisy, czy kopie to właśnie one lądują w sejfach. Można tą sytuację zrozumieć, ponieważ lepiej jest mieć oryginał pod ręką niż tracić czas na wyrabianie duplikatów.

   Hasła dostępu, piny do kart kredytowych, wszelkiego rodzaju kody, nawet do stron wydawałoby się zwykłych taki jak sklep, w którym sporadycznie robimy zakupy.

   Wszelkiego rodzaju świadectwa nie tylko szkolne. One też często przechowywane są w domowym sejfie.

Kluczyki zapasowe do wody rejestracyjne karty pojazdu

   Tyczy się to nie tylko sejfów firmowych, ale także domowych. Co i tak często lądują kluczyki zapasowe do samochodu i wszelkie dokumenty związane z pojazdami.

   Odnośnie tych dokumentów i kluczyków nie chodzi tylko o to by samemu mieć je pod ręką. Zabezpieczamy się w ten sposób przed tym by ktoś niepowołany trzymał dostęp do naszego samochodu motoru czy łodzi.

Wspomnienia i hobby

   Wielu z nas decyduje się na przechowywanie kopii zdjęć i innych pamiątek rodzinnych w sejfach. Mimo że te digitalizacja wiele ud ułatwia w temacie przechowywania danych to ciągle decydujemy się na przechowywanie ich w papierowej postaci dobrze zabezpieczonych właśnie w sejfach.

   Wszelkiego rodzaju znaczki cenne karty pocztowe stare dokumenty, które są dla nas pasją i hobby to starannie przechowywane w sejfach. Oczywiście mało, który hobbysta przyzna się, że swoją kolekcję znaczków trzyma w sejfie.

   Nawet, jeżeli tylko lekcje nie są wiele warte, jeśli chodzi o finanse, to są one po prostu nasze żmudnie zbierane przez wiele lat i nic dziwnego, że chcemy je chronić.

Gotówka, cenna biżuteria, zegarki

   To raczej nie jest zaskoczeniem, że pieniądze, jakie odkładamy często przechowujemy w sejfie. Coraz więcej osób kupujących sejfy potwierdza, że kupują je z myślą o gotówce.

   Społeczeństwo się bogaci dokonuje nowych zakupów biżuterii czy zegarków one także lądują w sejfach. Czasami jest ich tak dużo, że specjalnie do ich przechowywania szukamy nieco większych sejfów, a idealne dla nas by miały dodatkowe szufladki albo, chociaż tacki.

Broń i amunicja

   Przechowywanie broni w sejfach jest wymogiem prawnym. Ale mamy wrażenie, że nawet gdyby nie prawo to broń byłaby przez nas trzymana w sejfach. Dają na poczucie bezpieczeństwa i chcemy być pewni, że zawsze będzie pod ręką. Nic tak nie da pewności jak sejf, do którego mamy dostęp wyłącznie my.

   Na przechowywanie broni w sejfach według badań wpływa także nasza obawa o to by ktoś z rodziny przypadkowo nie zrobił sobie krzywdy. Jak widać dbamy mocno o bezpieczeństwo siebie i najbliższych. wielu kupujących sejfy potwierdza że chce w nich trzymać broń po to by najmłodsi z rodziny przypadkowo nie wzięli jej po prostu do zabawy.

Co przechowujemy w sejfach firmowych?

   Oczywiście będą to różnego rodzaju dokumenty, kluczyki do pojazdów firmowych, ale także gotówka.

   Wiele firm przeznacza sejfy tylko i wyłącznie na dokumentację produkcyjną. Nie chcę by konkurencja dowiedziała się w jaki sposób odbywa się proces technologiczny, jakie mogą być ewentualne koszty produktów. Coraz częściej dokumenty związane z produkcją szanujemy na tyle dbamy o nie, że zostają przechowywane w sejfach

   Firmy coraz częściej do pracy wykorzystują elektronikę, która nie jest wcale tania. Stąd też w podręcznych sejfach często przechowywane są notebooki, które potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy za sztukę. Tutaj także nie chodzi i wyłącznie o wartość finansową samego produktu, po prostu często w nich są bardzo cenne dane od dokumentów księgowych począwszy po dokumenty związane z prowadzeniem działalności jak planowanie i produkcja. Wielu właścicieli firm obawia się także, że ich źródła zaopatrzenia wyjdą na jaw.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl