Certyfikat bezpieczeństwa EBC-S. O czym świadczy i kto go przyznaje?

Certyfikat bezpieczeństwa EBC-S. O czym świadczy i kto go przyznaje?

Dla osób, które decydują się na zakup i montaż sejfu w domu, czy biurze, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zależy im, aby przedmioty, które będą przechowywać w zakupionej skrytce, nie dostały się w niepowołane ręce i były w stu procentach - bezpieczne. Właśnie dlatego istotne jest, aby sejf lub szafa, które kupisz, były certyfikowane. 

Dowiedz się, czym jest certyfikat EBC-S, o czym świadczy i kto może go przyznać. Sprawdź, jakie są zalety posiadania takiego dokumentu.

Certyfikat EBC-S – co to takiego?

Certyfikat bezpieczeństwa to dokument, który potwierdza zgodność danego produktu z odpowiednimi normami oraz wymaganiami. EBC-S, czyli nadawany przez European Certificition Body certyfikat, który jest skierowany do branży zabezpieczeń. Uzyskanie tego dokumentu potwierdza, że certyfikowany produkt charakteryzują maksymalne właściwości z zakresu bezpieczeństwa, które są zgodne z normami europejskimi.

Taki certyfikat znacznie wpływa na podniesienie prestiżu przedmiotu, sprawia że jest częściej wybierany przez klientów, chętnie kupowany i określany, jako jeden z najbezpieczniejszych na rynku. Aby sejfy, szafy metalowe i inne produkty były jak najbardziej bezpieczne, dobrze chronione przed ogniem i niepowołanymi rękami, zależy przedsiębiorcom, bankom, skarbcom i osobom prywatnym, które decydują się na zakup podobnych przedmiotów.

W tej chwili na rynku dostępne jest około 1 000 aktywnych certyfikatów ECB-S, dlatego jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie, znajdź produkt wyróżniony tym dokumentem. Niewielka ilość przedmiotów certyfikowanych ECB-S świadczy o prestiżu tego dokumentu, a także o fakcie, jak trudno jest spełnić wszelkie oczekiwania, by go uzyskać. Oznacza to, że decydując się na zakup przedmiotów posiadających ten certyfikat, możesz mieć pewność, że produkty są bardzo solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich konstrukcja jest dobrze przemyślana. 

Jakie przedmioty mogą uzyskać certyfikat EBC-S?

Certyfikowanie produktów obejmuje wiele obszarów i określa najwyższą jakość badanego przedmiotu. Aby uzyskać go, trzeba spełnić określone wymagania techniczne oraz te stawiane przez rynek. Produkty powinny mieć również określone właściwości, być wykonane z solidnego, trwałego i jakościowego materiału, który spełni normy europejskie.

Europa stawia duże wymagania przed producentami, które tworzą bezpieczne przedmioty. Aby przejść certyfikację, trzeba spełniać naprawdę wiele przesłanek i wyróżniać się wysoką jakością na tle innych firm. Certyfikat EBC-S mogą uzyskać produkty z branży zabezpieczeń, które są w odpowiedni sposób przygotowane i wykonane. Mogą obejmować między innymi:

Produkty antywłamaniowe - przedmioty, które zapewniają ochronę przed niepowołanymi osobami. Mogą chronić dostępu do różnego rodzaju skrytek:

 • bezpieczne szafki
 • sejfy
 • sejfy bankomatowe
 • zamki o wysokim stopniu bezpieczeństwa
 • ściany skarbca
 • drzwi skarbca
 • bazy bankomatów

Produkty ognioodporne - przedmioty gwarantujące wysokie zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami i ogniem. Ich zadaniem jest zatrzymanie płomieni i ochronę ukrywanych przedmiotów lub wnętrz przed rozprzestrzeniającym się pożarem:

 • lekkie szafy przeciwpożarowe
 • szafy danych
 • wkładki do dyskietek
 • kontenery danych
 • pokoje danych

Wyroby budowlane odporne na włamanie - przedmioty, których zadaniem jest ochrona wnętrza budynku przed dostaniem się do niego niepowołanej osoby:

 • okna antywłamaniowe
 • okna kuloodporne
 • drzwi antywłamaniowe
 • drzwi kuloodporne
 • mechaniczne urządzenia zabezpieczające

Kto nadaje certyfikaty bezpieczeństwa EBC-S?

EBC to inaczej Europejska Jednostka Certyfikująca. Jest ona neutralną i największą jednostką certyfikującą akredytowaną zgodnie z normą ISO/IEC 17065, która ma kompetencje do wydawania certyfikatów ECB-S przeznaczonych dla produktów z branży zabezpieczeń. Wszystkie produkty, które są odznaczone dokumentem EBC-S stają się prestiżowe i najbardziej pożądane na rynku.

Europejska Jednostka Certyfikująca zawsze działa zgodnie ze swoją najważniejszą zasadą głoszącą, że „jakość zapewnia bezpieczeństwo”. Jej zadaniem jest czuwanie i nadzorowanie jakości technologii bezpieczeństwa. To bardzo ważne, by takie przedmioty, do przechowywania cennych rzeczy, były bezpieczne, spełniały wszystkie konieczne normy bezpieczeństwa i standardy ochrony.

Dlaczego warto ubiegać się o certyfikat EBC-S?

Posiadanie certyfikatu świadczy o spełnianiu przez produkt oczekiwanych norm. Firma, która ubiega się o certyfikaty i otrzymuje je, jest bardziej wiarygodna oraz wyróżnia się na rynku swojej branży. Jakościowe produkty są znacznie bardziej pożądane i częściej wybierane przez potencjalnych klientów. Osoby, którym zależy na wysokiej ochronie i zagwarantowaniu bezpieczeństwa w biurze, domu, hotelu czy innym miejscu, przy wyborze, kierują się między innymi posiadanymi przez firmę certyfikatami. 

Posiadanie tego certyfikatu oznacza, że powołana komisja specjalistów sprawdziła określony produkt, który chcesz kupić i uznała, że spełnia on określone normy europejskie i gwarantuje maksimum bezpieczeństwa nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dla kogo ważny jest zakup certyfikowanych produktów bezpieczeństwa?

Wśród klientów kupujących certyfikowane przedmioty bezpieczeństwa znajdują się banki, skarbce, duże firmy, komisariaty policji, firmy sprzedające drogą biżuterię, kancelarie notarialne i adwokackie, duże hotele, przedsiębiorcy, a także osoby prywatne.

Zalety i korzyści posiadania certyfikatów

Posiadanie różnego rodzaju certyfikatów ma wiele zalet i przynosi ogrom korzyści każdej marce oraz firmie! Gwarantuje zainteresowanie klientów i sprawia, że firma staje się rozpoznawalna na rynku. Podstawowe zalety płynące z posiadania certyfikatu bezpieczeństwa:

 • budowanie autorytetu danej firmy
 • produkty takiej firmy są częściej wybierane przez potencjalnych klientów
 • podniesienie prestiżu sprzedawanych produktów
 • informowanie o najwyższej jakości sprzedawanych przedmiotów
 • podwyższenie cen sprzedawanych przedmiotów
 • informowanie o tym, że produkt jest sprawdzony przez ekspertów w danej dziedzinie i spełnia pewne normy

Dla kogo europejskie certyfikaty mają znaczenie? Kto powinien się o nie ubiegać?

Europejski certyfikat bezpieczeństwa ECB-S świadczy o tym, że produkt ma wysoką jakość i spełnia wszelkie wymagania europejskie. Oznacza to, że wykorzystanie antywłamaniowych lub ognioodpornych produktów posiadających ten dokument, nie musisz martwić się o dodatkowe zabezpieczenia. Możesz być pewny, że wszystkie przechowywane tam przedmioty będą bezpieczne bez względu na sytuację.

Jeżeli chcesz, by Twoja firma uzyskała status cenionej na rynku, musisz zacząć ubiegać się o certyfikację produktów, które posiadasz w sprzedaży. To pierwszy krok do sukcesu. 

Jaka jest cena produktów opatrzonych certyfikatami EBC-S?

Sejfy z certyfikatem ECB-S gwarantują wysokie bezpieczeństwo. Ich cena jest jednak zależna od wielu czynników. 

Oczywiście posiadanie powyższego dokumentu ma wpływ na jej podwyższenie. Warto jednak zwrócić uwagę także na rozmiar produktu, materiał, z którego został wykonany, dodatkowe zabezpieczenia, rodzaj zamka, możliwości montażu, dodatkowe funkcje…

Cena produktów posiadających certyfikat ECB-S zaczynają się już od 2000 zł.

Gdzie kupić produkty z certyfikatami bezpieczeństwa ECB-S?

Poszukujesz przedmiotów, które posiadają europejski certyfikat bezpieczeństwa ECB-S? Zajrzyj na stronę internetową sklepu IMPEXIMP. Znajdziesz tutaj wysokiej jakości sejfy, które są gwarancją bezpieczeństwa dla cennych przedmiotów, świetnej jakości szafy metalowe, regały, bezpieczne kasety metalowe i kasy pancerne. Wszystkie produkty wykonane tak, by dobrze zabezpieczyć najcenniejsze przedmioty i dokumenty.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma rozległą wiedzę na temat naszych produktów, dlatego z przyjemnością pomagamy w wyborze i opowiadamy o dostępnych przedmiotach. Chętnie także pomagamy w wyborze tego idealnego, który spełni oczekiwania klienta. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz skontaktowania się z nami.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl