Gdzie schować klucz do sejfu? 5 pomysłów na skuteczne przechowywanie klucza.

Gdzie schować klucz do sejfu? 5 pomysłów na skuteczne przechowywanie klucza.

Znajdujesz się na “ostatniej prostej” wiodącej do wyboru oraz zakupu sejfu zamykanego na klucz, jednak przed podjęciem finalnej decyzji hamuje Cię jedno, ale jakże ważne pytanie? Nie wiesz bowiem, w jaki sposób zabezpieczyć jego ważny element, czyli klucz? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie.

Sprawdź poniższy tekst, aby poznać co najmniej kilka inspiracji oraz pomysłów na to, jak oraz gdzie schować klucz strzegący drzwi sejfu. Zapraszamy do lektury!

Klucz do sejfu – gdzie go schować?

Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie pozwoli Ci  "spać spokojnie”, mając pewność, że klucz otwierający Twój sejf jest odpowiednio zabezpieczony? Przed Tobą kilka wartościowych porad. Zapoznaj się z nimi, wybierz tę, która najbardziej Ci pasuje, a następnie - zastosuj w praktyce!

#1 Klucz do sejfu schowaj... w innym sejfie

Jeśli jesteś w posiadaniu kilku sejfów na klucze lub specjalnych kasetek bądź szaf - doskonałym wyborem może okazać się umieszczenia klucza właśnie w jednej nich. Pamiętaj jednak o tym, aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa i ostrożności. Tak, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której zgubisz klucz lub zapomnisz szyfru do sejfu, w którym znajdują się inne klucze 😉.

#2 Skrytka bankowa

Jeżeli obawiasz się, że ukrycie klucza w innym sejfie może rodzić niepotrzebne zagrożenia, wiązać się ze stresem, przynieść więcej szkody niż pożytku - Twój wybór powinien paść na rozwiązanie, które zapewni Ci dosłownie 100% bezpieczeństwa. W tym celu udaj się do pobliskiej placówki banku, aby zapytać o możliwość zdeponowania klucza do Twojego sejfu.

#3 Rodzina lub znajomi

Doskonałą opcją może okazać się również powierzenie tego przedmiotu innym osobom. W tym przypadku musisz wiedzieć, że powinni to być bliscy, którym możesz zaufać bezwarunkowo. Jeżeli Twój klucz do sejfu będzie Ci potrzebny tylko okazjonalnie, przetrzymywanie go w innym domu lub mieszkaniu minimalizuje ryzyko nieuprawnionego otwarcia podczas włamania. 

#4 Umieść go w miejscu, które znasz tylko Ty

Szafa, skrytka w ścianie lub podłodze, szkatułka, a może skarpety? Pomysłów na znalezienie nieoczywistej lokalizacji, o której istnieniu będziesz wiedzieć tylko Ty, jest naprawdę wiele. Jeżeli nie chcesz korzystać z innych sejfów, usług banku czy pomocy najbliższych - puść wodzę fantazji i poszukaj bezpiecznych skrytek gdzieś w swoim otoczeniu!

#5 Noś go razem z innymi kluczami

Pamiętaj, że zawsze możesz zdecydować się na połączenie klucza do sejfu z innymi kluczami – od auta, domu, mieszkania, garażu, biura itp. Zaletą tego podejścia jest fakt, że będziesz mieć go zawsze pod kontrolą.Jeżeli interesują Cię również nieoczywiste i całkiem nietuzinkowe pomysły na zabezpieczenie sejfowego klucza... pamiętaj, że zawsze możesz zawiesić klucz do sejfu na szyi, aby mieć go zawsze przy sobie.

Co zamiast klucza do sejfu? Alternatywne sposoby zabezpieczania kosztowności. 

Jeśli obawiasz się, że pomimo zastosowania powyższych wskazówek, klucz do Twojego sejfu nadal nie będzie w pełni chroniony przed kradzieżą lub zgubieniem - mamy dla Ciebie inne rozwiązanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zdecydować się na zakup sejfu wyposażonego w zamek szyfrowy – mechaniczny lub elektroniczny. Wówczas jedyny “klucz” do jego zamka będzie znajdował się w Twojej głowie 😉!

Gdzie znaleźć sejf na klucz i nie tylko, który pozwoli Ci zabezpieczyć Twoje kosztowności?

W tym celu wystarczy, że odwiedzisz internetowy sklep z sejfami – IMPEXIMP. W ramach naszej oferty zapewnimy Ci wiele rozwiązań, które łatwo, szybko oraz sprawnie dopasujesz do swoich potrzeb, rodzaju kosztowności, a przede wszystkim - możliwości finansowych. Sejfy antywłamaniowe, biurowe, wodoszczelne, na broń i wiele, wiele innych. To tylko kilka przykładów pochodzących z szerokiego wachlarza opcji, które czekają na Ciebie właśnie u nas!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl