W każdym domu znajdą się przedmioty, które warto przechowywać z dala od niepowołanych osób. Konieczne jest zastosowanie bezpiecznych skrytek pozwalających na wygodne przechowywanie najdroższych i najważniejszych rzeczy przetrzymywanych na co dzień w domu.
Dowiedz się, jak poprawnie zamontować sejf podłogowy, który jest bezpieczny i może posłużyć każdemu właścicielowi cennych przedmiotów mieszkającemu w domu.
Kto decyduje się na montaż sejfu w podłodze?
Sejf w podłodze to popularne rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Nieco rzadziej decydują się na to właściciele biur lub większych firm. Montaż odbywa się w fundamencie budynku. Dlatego warto pomyśleć o nim już na etapie projektu lub budowy domu. Wtedy zamontowanie go będzie najwygodniejsze i przede wszystkim najprostsze. Jednak jeśli kupujesz dom lub mieszkasz od wielu lat w miejscu, gdzie dopiero teraz postanawiasz zamontować taki schowek, możesz skuć część podłogi. Taki sejf montuje się w fundamentach, dzięki czemu jest znacznie bardziej bezpieczny niż inne, trudniej go dostrzec i otworzyć.
W jakich pomieszczeniach montuje się sejfy podłogowe?
Sejfy podłogowe to jedno z rozwiązań, które znakomicie sprawdza się w domach i mieszkaniach. Jeszcze na etapie projektowania budynku można zadbać o odpowiednie miejsce na montaż sejfu podłogowego, dzięki czemu będzie on odpowiednio zakamuflowany i niewidoczny dla obcych osób. Tego typu skrytki są montowane w sypialni, domowym gabinecie, garderobie lub innym pomieszczeniu, do którego nie mają dostępu ludzie z zewnątrz. Jeśli decyduje się na ich montaż właściciel firmy, zwykle umieszcza się skrytkę w jego gabinecie lub pomieszczeniu ubocznym, gdzie nie mają dostępu pracownicy i osoby obce. Dodatkowo można go zasłonić meblem lub przykryć dywanem, dzięki czemu jest jeszcze mniej widoczny, a tym samym ukryty przed ewentualnym złodziejem.
Sejf w podłodze – zalety montażu skrytki w ten sposób.
Warto wspomnieć, że montaż sejfu domowego w podłodze jest uznawany za jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań wybieranych przez wszystkich tych, którym zależy na maksimum bezpieczeństwa. Takie schowki gwarantują bardzo skuteczną ochronę przed kradzieżą przedmiotów znajdujących się w skrytce.
Schowki montowane w podłodze są coraz częściej wybierane, ponieważ są naprawdę wygodne w użytkowaniu i bardzo bezpieczne. Można w nich przechowywać naprawdę cenne i ważne przedmioty lub sporą ilość gotówki. Na niezawodność takich rozwiązań wpływa:
- solidna i trwała budowa sejfu montowanego w podłodze - produkt jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, posiada dodatkowe zabezpieczenia,
- schowek jest zaopatrzony w specjalną solidna powłokę, która dobrze chroni przed wodą, ogniem i kradzieżą,
- rodzaje zastosowanych zamków - które są bardzo wygodne w użytkowaniu i bezpieczne, posiadają certyfikaty, atesty,
- możliwość zastosowania dodatkowych zabezpieczeń podczas montażu produktu,
- montaż w podłodze za pomocą cementu - gwarantujący odpowiednie przymocowanie schowka do podłogi,
- możliwość dodatkowego ukrycia sejfu pod deskami podłogowymi, panelami, płytkami, dywanami lub meblami.
Jak poprawnie zamontować sejf podłogowy?
Sejf podłogowy należy zamontować bezpiecznie i tak, by był niezauważalny. Jeżeli nie przygotowałeś na taką skrytkę podłogi w trakcie budowy domu, musisz poradzić sobie w inny sposób.
Montaż sejfu podłogowego wymaga wykucia otworu w podłodze, który będzie większy od skrytki, jaką chcesz tam umieścić. Otwór powinien być odpowiednio dostosowany do montowanego produktu, by skrytka nie zapadła się wewnątrz, co sprawiłoby, że stałaby się zauważalna na „pierwszy rzut oka”. Nie możesz na to pozwolić, właśnie dlatego pierwszym krokiem powinien być wybór idealnego sejfu domowego, który chcesz umieścić w swoim domu. Następnie, po wykonaniu odpowiednich pomiarów możesz zabrać się za wykuwanie otworu. Najczęściej otwór wykonuje się głębszy i szerszy o około 10-15 cm. Wszystkie informacje dotyczące przygotowania miejsca są dostępne w instrukcji producenta. Można zasięgnąć ich również w sklepie, w którym kupujesz produkt.
Zwykle schowek jest mocowany przy pomocy kotew lub specjalnie dostosowanych do tego rodzaju montażu śrub. Aby sejf domowy montowany w podłodze trzymał się w odpowiedni sposób, nie przesuwał się i nie można go było w łatwy sposób wymontować, w wolną przestrzeń należy wlać cement, który po zastygnięciu sprawi, że schowek jest nieruchomy. Beton można uzbroić także metalowymi prętami, dla zwiększenia bezpieczeństwa.
Czasami ludzie decydują się na montaż takiego sejfu w piwnicy. Zanim to zrobisz - zorientuj się, czy pomieszczeniu temu nie grozi zalanie na przykład wodami gruntowymi. Musisz dokładnie sprawdzić, czy nie czyhają na przedmioty schowane w skrytce inne niebezpieczeństwa.
Czy wiesz, że wiele osób opcjonalnie dodatkowo zabezpiecza montowany w podłodze sejf? W jaki sposób? Można skrytkę owinąć zlutowaną siatką lub zabezpieczyć metalowymi kłodami. Dodatkowe obciążenie jeszcze bardziej utrudni wyciągnięcie skrytki.
Warto zadbać również o bezpieczeństwo przed wilgocią. Jednym z rozwiązań jest montaż dodatkowej membrany przeciwwilgociowej. Ochroni to samą skrytkę przed korozją i wszelkimi uszkodzeniami w wyniku zetknięcia z wodą. Warto zdecydować się na element odporny na wilgoć przed zalaniem otworu cementem. Pomyśl również o zakupie skrytki, która będzie odporna na wodę i ogień, a nie tylko antywłamaniowa. Na rynku dostępne są schowki z tego typu rozwiązaniami, zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu zwiększysz bezpieczeństwo i podniesiesz poziom swojego spokoju.
Podczas montażu dokładnie sprawdź, czy sejf można bez trudu otworzyć. Musisz zadbać o to, by drzwi bez żadnej blokady można było otworzyć na tyle szeroko, by włożyć i wyjąć z nich przedmioty nawet większych gabarytów. Nie możesz ograniczać się w żaden sposób.
Sposoby na ukrycie sejfu domowego montowanego w podłodze.
Warto wspomnieć, że dobrze zamontowaną skrytkę można przykryć deskami, panelami podłogowymi, płytkami albo po prostu meblem. Może również być schowany pod meblem, który w każdej chwili możesz przesunąć. To bardzo ważne, by sejf został doskonale zlicowany z podłogą, żeby nie wyróżniać się, nawet jeśli zostanie zasłonięty dywanem. Jeżeli decydujesz się na ukrycie go pod podłogą, także zadbaj o odpowiednią wysokość zamontowania produktu podczas.
Jak wybrać odpowiednie sejfy podłogowe?
Wybór skrytki podłogowej może być nieco trudniejszy niż sejfu wolnostojącego. Dlaczego? Ponieważ montujesz go na stałe. Nie ma możliwości łatwego przeniesienia produktu lub wymiany na nowy. Jeśli zostanie niewłaściwie zamontowany, być może nie będzie można już go poprawić. Właśnie dlatego warto dokładnie przeanalizować, jakiego produktu potrzebujesz. Przede wszystkim zastanów się, w jakim pomieszczeniu chcesz zamontować przedmiot. Następnie przeanalizuj, jak duże przedmioty chcesz w nim przechowywać i ile ich posiadasz. Od tego zależny jest rozmiar schowka. Pamiętaj, że warto dodać zapas, gdyby ilość przedmiotów rosła z czasem. Taki schowek nie jest łatwo wymienialny.
Następnym krokiem będzie wybór zabezpieczeń, jakie posiada Twój produkt. Zastanów się, czy zależy Ci wyłącznie na schowku antywłamaniowym. Naszym zdaniem warto zdecydować się na zakup produktu, który został wyposażony w dodatkową ochronę przed wodą i ogniem. Skrytka montowana w podłodze może być dodatkowo obciążona ryzykiem zalania w czasie wystąpienia miejscowych podtopień.
Zastanów się również nad rodzajem zamka, w jaki powinien być wyposażony Twój sejf. Wybierasz zamek kluczowy, szyfrowy, czy elektroniczny?
Dokładnie przeanalizuj również sposób montażu i ewentualne dodatkowe zabezpieczenia. Pamiętaj, że schowek koniecznie musisz, w odpowiedni sposób, zabezpieczyć zalewając powstały otwór w podłodze cementem.
Jeżeli nie wiesz jaki produkt wybrać, poczytaj opinie w sieci, przeanalizuj również dokładnie wszystkie parametry interesujących Cię skrytek. Jeżeli potrzebujesz porady – śmiało udaj się do sklepu stacjonarnego i skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy z przyjemnością doradzą w wyborze idealnego produktu.