4 sprawdzone pomysły na ukrycie sejfu w domu lub mieszkaniu

Gdzie zamontować sejf w domu i mieszkaniu? 4 sprawdzone pomysły na ukrycie sejfu.

Dysponujesz kosztownościami, gotówką, bronią lub ważną dokumentacją, które chcesz zabezpieczyć przed uszkodzeniem lub zniszczeniem, złodziejami, jak i niepowołanymi osobami? Zdajesz sobie sprawę z tego, że jest Ci potrzebny sprawdzony i solidny sejf, jednak kompletnie nie wiesz, gdzie powinien zostać zamontowany? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca - mamy dla Ciebie rozwiązanie. 

Z myślą o osobach takich, jak Ty, przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu poznasz miejsca na bezpieczne i wygodne zamontowanie sejfu, który zabezpieczy to, na czym najbardziej Ci zależy. 

Czytaj dalej i poznaj kilka sprawdzonych sposobów na umieszczenie sejfu w miejscu, który podniesienie poziom ochrony i mocno ograniczy ryzyko włamania lub zniszczenia Twoich kosztowności.

4 sposoby na umieszczenie sejfu w domu lub mieszkaniu

Przed Tobą lista aż 4 sprawdzonych pomysłów, które możesz wykorzystać, aby upewnić się, że sejf zamontowany w Twoim domu lub mieszkaniu będzie stanowił skuteczną barierę. Taką, która ochroni dobra zarówno przed złodziejami, ograniczy kontakt z dziećmi (szczególnie ważne w przypadku sejfów na broń palną), jak i osobami, które zdecydowanie nie powinny mieć dostępu do jego wnętrza. Do sposobów na instalację tego rodzaju zabezpieczenia zaliczamy:

Montaż sejfu w ścianie

Umieszczenie sejfu bezpośrednio w ścianie stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań służących zabezpieczaniu kosztowności i nie tylko. Sprawdza się to z kilku powodów, do których możemy zaliczyć:

  • Skuteczne ukrycie przed niepożądanymi osobami - sejf umieszczony w ścianie można dodatkowo “przykryć” za pomocą obrazu, lustra, plakatu, ramki ze zdjęciami, regału, szafy, komody, jak i dowolnego mebla. Dzięki temu staje się niewidoczny dla osób postronnych, które nie wiedzą o jego istnieniu. 
  • Łatwy dostęp - wystarczy odsunąć jeden z wyżej wspomnianych elementów i otworzyć zamek, aby swobodnie dostać się do jego wnętrza. Sejf może być umieszczony na dowolnej wysokości, co zapewni wygodę w użytkowaniu.
  • Stosunkowo prosty sposób montażu - da się go zainstalować praktycznie w każdej ścianie, która posiada odpowiednią grubość (minimum 10 cm więcej niż rozmiar samego sejfu) i nie jest wykonana w lekkiej konstrukcji szkieletowej (np. karton-gips lub tzw. ściana kanadyjska).

Ważne: z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, w przypadku przeprowadzania instalacji sejfu w ścianie nośnej - należy upewnić się, czy nie jest konieczne jej dodatkowe wzmocnienie!

Montaż sejfu w podłodze

Kolejne rozwiązanie, które pozwala nie tylko na zamontowanie, ale również sprytne ukrycie sejfu, stanowi podłoga. Umieszczenie go w tej lokalizacji, a dodatkowo przykrycie za pomocą dywanu, parkietu, mebli lub innych elementów sprawi, że sejf będzie nie tylko niewidoczny, ale przede wszystkim trudny do odnalezienia

Instalacja sejfu w tym miejscu rządzi się podobnymi prawami, co umieszczenie go w ścianie Twojego domu lub mieszkania. W związku z tym, weź pod uwagę, że sejf przeznaczony do instalacji w podłodze ma stosunkowo duże wymiary, a co za tym idzie – wymaga znalezienia właściwej lokalizacji.

Z uwagi na fakt, iż jego umieszczenie na wyższych kondygnacjach budynku mogłoby doprowadzić do naruszenia ich konstrukcji – jedynym bezpiecznym i sprawdzonym miejscem jest niepodpiwniczona część parteru lub piwnica.

Montaż sejfu w meblach

W tej roli najlepiej sprawdzają się małe sejfy, które bez kłopotu można umieścić w szafach bądź w biurku. O ile taka metoda na umiejscowienie sejfu jest zdecydowanie najwygodniejsza i najszybsza - warto pamiętać, że należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Mianowicie, ukrycie sejfu w meblu mogłoby kojarzyć się z tym, że jest on zazwyczaj położony “luzem” (w przeciwieństwie, chociażby do ściany czy podłogi, które wymagają przytwierdzenia go “na stałe”). Nic bardziej mylnego! Sejfy zawsze powinny być przytwierdzone do podłoża lub ściany. W innym przypadku, szczególnie najmniejsze i najlżejsze sejfy, ktoś mógłby je po prostu „wziąć pod pachę” i wynieść, a ich otwarciem zająć się na spokojnie w innej lokalizacji. 

Czy jest na to rozwiązanie? Jasne! Wszystkie sejfy przystosowane do montażu w meblach posiada specjalne otwory na kotwy, które umożliwiają ich przytwierdzenie do elementów konstrukcyjnych budynku. Jeżeli szafa ubraniowa lub szafka w biurku, w którym chcemy ukryć sejf, posiadają podwyższone dno, to nie należy ustawiać sejfu bezpośrednio na nim. Po pierwsze - lekka płyta drewniana dna mebla może nie wytrzymać pod ciężarem sejfu i pęknąć. Po drugie - kotwa odsłonięta w przestrzeni między dnem mebla a podłogą nośną będzie narażona na łatwy dostęp z boku i jej przecięcie. Warto o tym pamiętać, aby upewnić się, że dane rozwiązanie zapewnia maksymalny poziom ochrony. W takim przypadku dno mebla wycina się, a przestrzeń pod meblem uzupełnia betonowym cokołem (np. w formie prefabrykowanej betonowej płyty chodnikowej), który zapewni ustawienie sejfu na odpowiedniej wysokości.

Montaż sejfu w osobnym pomieszczeniu

Wszystkie z wyżej wymienionych sposobów stanowią doskonałe rozwiązanie do zastosowania w dowolnej lokalizacji: gabinecie, salonie, kuchni, łazience, a nawet sypialni. Ale co zrobić, jeśli rozmiar sejfu jest na tyle duży, że nie da się go ukryć w ścianie, podłodze, a tym bardziej meblu?

Ostatnie rozwiązanie na liście naszych pomysłów stanowi wydzielenie na ten cel zupełnie osobnego pomieszczenia (np. piwnicy, strychu lub lokalizacji w Twoim domu albo mieszkaniu, do której nikt nie zagląda). Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane wówczas, gdy planujesz zakup specjalistycznego sejfu do przechowywania broni i jednocześnie chcesz ograniczyć ryzyko jakiegokolwiek kontaktu - zwłaszcza przez osoby postronne.

Miejsce wybrane? Pora na montaż Twojego sejfu!

Pamiętaj, że wybór właściwej lokalizacji to dopiero początek drogi, która pozwoli Ci zyskać rozwiązanie, które zabezpieczy wszystkie dobra, na których szczególnie Ci zależy.

Kolejnym niezwykle ważnym krokiem jest przygotowanie, a następnie przeprowadzenie właściwego procesu instalacji. Nie wiesz, jak to zrobić? Na szczęście nie pozostawimy Cię z tym problemem! Dokładna instrukcja, jak krok po kroku przeprowadzić montaż sejfu, czeka na Ciebie w tym artykule: Jak zamontować sejf?

Wiesz, gdzie zamontujesz sejf? W takim razie pozostał Ci tylko jeden krok.

Wygląda na to, że jesteś na ostatniej prostej, aby cieszyć się skuteczną ochroną. W tym celu zapoznaj się z szerokim asortymentem sejfów, które znajdziesz w sklepie internetowym IMPEXIMP. Dysponujemy imponującym wyborem blisko kilku tysięcy sprawdzonych produktów, dzięki czemu z szybko i prosto znajdziesz coś dla siebie.

Jeżeli uważasz, że przy dokonaniu ostatecznego wyboru przyda Ci się wsparcie ekspertów - nie czekaj i już dziś daj nam o tym znać. Chętnie pomożemy Ci w zakupie sprawdzonego sejfu, a następnie dopilnujemy, aby szybko, sprawnie i bezpiecznie trafił pod wskazany przez Ciebie adres.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl