Filtr produktów
Kategorie
Dostępność
Nowość
Promocja

Dla klientów, którzy oczekują i potrzebują najwyższych możliwych do osiągnięcia standardów bezpieczeństwa, najlepszą opcją jest wykorzystanie szaf metalowych do przechowywania dokumentów typu 4. W ten sposób można chronić dokumenty o klauzuli „ściśle tajne”, które muszą mieć szczególną ochronę, niekiedy również ze względu na tajemnicę państwową. Z tego względu najczęściej potrzebne są takie zabezpieczenia instytucjom państwowym, ale również prywatnym przedsiębiorstwom, przetwarzającym wrażliwe dane czy kancelariom, które mogą być zobligowane do zakupienia takiego produktu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Najważniejsze regulacje dotyczące szaf do przechowywania dokumentów typu 4

Wszystkie produkty przygotowane w tej kategorii spełniają wymagania zgodne z normami PN-EN 1143-1, a także PN-EN 1300. Oznacza to, że posiadają minimum dwa zamki szyfrowe mechaniczne klasy B, ale także muszą być zabezpieczone przed działaniem destrukcyjnym. Pod tym hasłem kryje się przede wszystkim ochrona przed możliwością ich przewiercenia, jak również prześwietlenia radiologicznego. Są też odporne na włamanie zgodnie ze standardem klasy 0.

Charakterystyka szaf metalowych typu 4

Kilka naszych propozycji to zróżnicowanie ze względu na ich wyposażenie, ale także chociażby wymiary. Wszystkie dostępne opcje zostały wyprodukowane przez firmę Konsmetal. Jednocześnie posiadają w swoich wnętrzach od 3 do 4 półek, z frontami uchylnymi jednostronnie lub dwustronnie. To, co je wszystkie łączy, to także posiadanie skrytki wewnętrznej. Ich waga z kolei waha się od około 250 do 450 kg. Z kolei pojemność szaf metalowych do przechowywania dokumentów typu 4 mieści się w granicach od 210 do 473 litrów.

W ramach wyposażenia podstawowego każdej z szaf metalowych do przechowywania dokumentów typu 4 można wskazać, oprócz dwóch zamków szyfrowych mechanicznych klasy B, również zaczepy do półek oraz po 2 sztuki otworów montażowych w dnie. Poza tym, każdy z dostępnych produktów został wykonany w kolorze jasnoszarym.

Pozostałe zalety dostępnych szaf metalowych

Oprócz przedstawionych już wcześniej istotnych z punktu widzenia użytkowania cech, warto również przywołać kilka innych korzyści, które można wykorzystać kupując szafy metalowe do przechowywania dokumentów typu 4. Przykładowo w celu odpowiedniego zabezpieczenia została zastosowana blacha stalowa o grubości 8 mm. Są one również dostępne w dwóch wersjach – jedno- oraz dwudrzwiowej. Dla zwiększenia bezpieczeństwa został w nich zastosowany też czterostronny system ryglujący drzwi. Zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z 2011 roku można w nich również przechowywać broń oraz amunicję.

Wyposażenie dodatkowe szaf metalowych do przechowywania dokumentów typu 4

W ramach wyposażenia podstawowego można uzyskać wiele przydatnych elementów zabezpieczających dokumenty czy broń znajdujące się wewnątrz. Dostępne są również dodatkowe elementy, do których należy chociażby czujnik położenia drzwi czy rygli, a także czujka sejsmiczna. Poza tym możliwe jest wyprowadzenie instalacji alarmowej czy zastosowanie dodatkowej półki oraz uchwytów na broń.

Solidne zabezpieczenie dokumentów i broni

Bogate wyposażenie podstawowe i dodatkowe oraz spełnianie wyśrubowanych wymagań wskazanych w polskich i międzynarodowych przepisach umożliwia skuteczne zabezpieczenie dokumentów typu 4 w szafach metalowych. Gdy szczególnie cenne akta lub broń, amunicję czy inne wartościowe przedmioty potrzebują Twojej szczególnej ochrony, wybierz jedną z kilku naszych opcji. Da Ci to pewność i spokój przy przechowywaniu dokumentów typu 4.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl