Cechy i możliwości sejfów wodoszczelnych.

Sejfy wodoszczelne: czym są i jak działają wodoodporne zabezpieczenia?

Nosisz się z zamiarem zakupu sejfu i rozważasz kilka opcji – w tym pozycje wyposażone w dodatkową ochronę przed zalaniem i długim zanurzeniem w wodzie? Chcesz zyskać poczucie pewności, że za jego pomocą uda Ci się skutecznie zabezpieczyć nie tylko biżuterię, ale również broń czy delikatne dokumenty? W takim razie w Twoim przypadku doskonałym rozwiązaniem może okazać się sejf wodoszczelny.

Dowiedz się, czym jest, jak działa oraz ile przyjdzie Ci zapłacić za sprawdzony, trwały i niezawodny wodoodporny sejf, który ochroni Twoją gotówkę i dokumenty przed działaniem wody i nie tylko.

Sejf wodoszczelny – co to jest?

Sejfy wodoszczelne, jak sama nazwa wskazuje, to grupa produktów służących do zabezpieczania ich wnętrza nie tylko przed kradzieżą, ale także przed wodą. Aby tego rodzaju produkty mogły być klasyfikowane do grupy wodoodpornych - każdy sejf musi posiadać odpowiedni atest ELT wydawany na podstawie amerykańskiego standardu UL 50E.

Warto w tym miejscu także zaznaczyć, że w wielu przypadkach sejfy wodoszczelne oferują również ochronę przed bezpośrednim działaniem ognia oraz ekstremalnie wysokich temperatur, dzięki czemu skuteczność ich stosowania jest jeszcze wyższa. W tym zakresie testowane są według standardu UL 72, o którym pisaliśmy już w jednym z naszych wcześniejszych artykułów.

Jak działa wodoszczelny sejf?

Aby tego rodzaju rozwiązania spełniały swoje zadania - muszą posiadać specjalną konstrukcję, która zapobiega dostawaniu się do ich wnętrza wody. W tym celu sejfy wodoszczelne są wyposażane w dedykowane uszczelki zlokalizowane wokół drzwi oraz otworu pod kotwę montażową zlokalizowanego w dnie. Takie rozwiązanie pozwala chronić ich wnętrza - zarówno przed chwilowym zalaniem oraz wielogodzinnym przebywaniem w wodzie.  Atest ELT gwarantuje bowiem wodoszczelność na poziomie infiltracji wody nieprzekraczającej 5g przy zanurzeniu sejfu trwającym do 24h. Poziom lustra wody nie może jednak być wyższy niż 2 cale (~51 mm) poniżej poziomu zatrzasku zamka w drzwiach. Nie mówimy tu zatem o wodoszczelności przy całkowitym zanurzeniu sejfu pod poziomem lustra wody! Takie wymaganie spełniają jedynie kasety wodoodporne.

Cel zakupu i montażu sejfów odpornych na wodę. Gdzie i kiedy warto na nie postawić?

Zakup sejfu, który jednocześnie ochroni Twoje mienie przed wodą oraz ogniem, to doskonałe rozwiązanie zarówno do użytku prywatnego (w domu czy mieszkaniu), jak i biznesowego (w biurze, gabinecie, przedsiębiorstwie).

Stanowi skuteczną barierę, która ochroni Twoje dobra (zwłaszcza gotówkę oraz dokumentację) przed osobami trzecimi. Ale jeżeli w Twojej lokalizacji istnieje jakiekolwiek ryzyko zalania (pęknięta instalacja, zalanie przez sąsiada) lub wybuchu pożaru (zalanie przy akcji pożarniczej) - zamiast klasycznych, warto zdecydować się na zakup sejfów wodoodpornych.

Gdzie kupić i ile kosztują? Oferty i ceny sejfów wodoszczelnych.

Koszty związane z zakupem tego rodzaju zabezpieczenia mogą wahać się w granicach od 1800 do 3600 złotych.

Cena profesjonalnego sejfu odpornego na zalanie wodą jest uzależniona od właściwie dwóch aspektów: rozmiaru wodoodpornego sejfu oraz rodzaju zastosowanego zamka W naszej ofercie dostępne są teraz 4 modele sejfów wodoszczelnych, w których specjalizuje się amerykański producent Master Lock. 

Chcesz zabezpieczyć swoje kosztowności i ważne dokumenty przed działaniem wody? 

W ofercie internetowego sklepu z sejfami IMPEXIMP czeka na Ciebie naprawdę bogaty wybór rozwiązań chroniących przed żywiołami - zarówno wody, jak i ognia. Zapoznaj się z nimi już teraz, aby szybko i sprawnie wyposażyć się w dopasowany produkt. A jeżeli w trakcie zakupów będziesz mieć jakiekolwiek pytania – udaj się bezpośrednio po pomoc doświadczonych fachowców naszego e-sklepu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl