Co wpływa na wygląd sejfu?

Jak wygląda sejf? Co wpływa na jego prezentację?

Sejf to rodzaj specjalnego metalowego “pudełka”, szafy lub innego rodzaju elementu, którego nadrzędną rolą jest ochrona jego zawartości. W zależności od typu może służyć do zabezpieczania kosztowności, dokumentów, broni, elektroniki oraz wielu innych cennych przedmiotów. Jeżeli czytasz ten artykuł, to z pewnością już o tym wiesz. Dlatego w dalszej jego części skupimy się nie na tym, do czego służy, ale jak wygląda sejf. 

Czytaj, aby dowiedzieć się o czynnikach, które wpływają na to, jak finalnie prezentuje się tego typu forma zabezpieczenia. 

Co wpływa na wygląd sejfu? 

Sejfy to rodzaje zabezpieczenia, które najczęściej przyjmują formę metalowych skrzynek wyposażonych w specjalne drzwi z zamkiem. Ale czy każda tego typu “skrzynka” wygląda dokładnie tak samo? Zdecydowanie nie! Warto pamiętać, że o wyglądzie konkretnego sejfu decyduje kilka istotnych czynników, do których zaliczamy: 

Kształt sejfu 

Do najpopularniejszych, a co za tym idzie - najchętniej wybieranych sejfów zaliczamy rozwiązania kwadratowe i prostokątne. Większość użytkowników docenia je za łatwe dopasowanie do innych elementów biura czy domu (np. posiadanych mebli), a także wygodę użytkowania. 

Warto pamiętać, że sejfy mogą być także owalne. Wówczas przyjmują formę charakterystycznej tuby. Ze względu na tak nietypowy kształt, tego typu zabezpieczenia występują zazwyczaj w formie sejfów montowanych w podłodze. 

Rozmiar sejfu 

Kolejnym istotnym aspektem, który ma znaczący wpływ na wygląd sejfu, jest oczywiście jego rozmiar. Konkretne rozwiązania warto wybierać na podstawie tego, co będzie znajdowało się w ich wnętrzu. Właśnie dlatego wyróżniamy sejfy: małe na drobne kosztowności i bieżącą gotówkę, średnie i duże - pełniące rolę wolnostojącego mebla, jak i bardzo duże, które przyjmują już formy dwuskrzydłowych szaf. Dla bardziej wymagających użytkowników możliwe jest nawet wykończenie sejfu w litym drewnie lub obicie go naturalną skórą.

Kolor sejfu 

Choć zdecydowana większość produktów ochronny jest malowana na kolor jasnoszary, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i ten element wyglądu sejfu został dopasowany do potrzeb oraz preferencji. Poza wspomnianymi już szarościami tego typu zabezpieczenia mogą być białe, czarne, a także występować w innych barwach oraz odcieniach. Bazowym odnośnikiem barw jest paleta kolorów RAL, którą posługują się wszyscy producenci. W podstawowej cenie sejfu zawsze oferowane są minimum dwa kolory standardowe. Za dopłatą można jednak wybrać dowolny kolor z palety RAL, który dodatkowo może zostać wykończony w połysku lub macie.

Wnętrze sejfu 

Zdecydowana większość produktów służących ochronie kosztowności jest tak samo “surowa” w środku, jak i na zewnątrz. Warto jednak wspomnieć, że o finalnym wyglądzie sejfu decyduje również jego zawartość. W tej materii na ich wygląd wpływają materiały wykończeniowe, obecność półek, zastosowanie dodatkowych schowków, a nawet montaż rotomatu na zegarki. W linii sejfów ekskluzywnych znajdują się także takie wykończone wewnątrz elegancką, miękką wykładziną oraz podświetlane listwami LED.

Lokalizacja sejfu 

Na to jak prezentuje się sejf, wpływa także miejsce, w którym ma się znaleźć. Sejfy gabinetowe swoim wyglądem przypominają wolnostojące stalowe meble (np. szafy lub komody), które mogą też znakomicie pełnić funkcję ozdobną (np. w gabinecie prezesa). Sejfy meblowe z kolei mają nieco lżejszą konstrukcję i można je zamontować wewnątrz szafy lub pod biurkiem. Natomiast sejfy montowane w podłodze bądź ścianie są wyposażone w specjalne kotwy i kołnierz metalowy, które ułatwiają ich instalację, a także przeciwdziałają ewentualnemu wyrwaniu ich z konstrukcji. 

Czy to wszystkie czynniki, które decydują o wyglądzie sejfów? 

Jednymi z ostatnich elementów, które mogą wpływać na to, jaki wygląd ma wybrany sejf, są dodatkowe funkcjonalności oraz formy zabezpieczeń. Drzwi sejfu wyposażonego w klasyczny zamek na klucz są zazwyczaj płaskie. Rozwiązanie z zamkiem szyfrowym posiada na froncie charakterystyczne pokrętło. Natomiast sprzęt otwierany przy użyciu zamka cyfrowego lub biometrii  ma nowoczesny panel. 

Gdzie znajdziesz sejf o dowolnym wyglądzie? 

Jeżeli po lekturze tego artykułu już wiesz, jak powinien wyglądać sejf, który trafi do Twojego domu lub odpowie za zabezpieczenie elementów znajdujących się w Twoim przedsiębiorstwie - koniecznie zajrzyj do naszego sklepu online. 

Nieważne, czy jesteś z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Poznania lub innej miejscowości. Nasza oferta jest zawsze dla Ciebie. Wystarczy, że zamówisz wybrany produkt, a my dostarczymy go bezpośrednio pod wskazany adres. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl