Dokumenty, pieniądze, kosztowności i nie tylko. Co warto, a co trzeba przechowywać w sejfie?

Dokumenty, pieniądze, kosztowności i nie tylko. Co warto, a co trzeba przechowywać w sejfie?

Gotówka, biżuteria, broń, różnego rodzaju dokumenty i wiele, naprawdę wiele innych. Można śmiało stwierdzić, że “ile ludzi, tyle też pomysłów na wykorzystanie posiadanych przez nich sejfów”. W tym artykule przyjrzymy się temu nieco bliżej i opowiemy sobie, jakie przedmioty warto, a jakie wręcz należy zabezpieczać za pomocą odpowiednie dobranego sejfu.

Jedno jest pewne - każdy z nas jest w posiadaniu cennych rzeczy, których strata (kradzież lub zniszczenie) może być bardzo kosztowna, bolesna, powodować niepotrzebny stres oraz napięcie. Warto o tym pomyśleć na długo, zanim dojdzie do najgorszego.

Przeczytaj ten wpis i poznaj 3 najpopularniejsze typy przedmiotów, które należy zabezpieczać za pomocą właściwego i profesjonalnego sejfu.

Pieniądze w gotówce i biżuteria, czyli wiodący powód zakupu sejfów

Zaczniemy od podstaw, czyli od rzeczy, które należą do absolutnej czołówki, jeśli chodzi o zawartość większości sejfów (zwłaszcza tych używanych przez osoby prywatne).

Dobrze dobrany sejf stanowi zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych barier chroniących pieniądze oraz inne kosztowności, przed dostaniem się w niepowołane ręce. Mowa tu przede wszystkim o włamywaczach i złodziejach, dla których wszelkiej maści banknoty, naszyjniki, pierścionki, bransoletki, zegarki itp. stanowią prawdziwą gratkę.

Łatwo je bowiem ukraść (mieszczą się choćby w dłoni), a co kluczowe – zdecydowanie najprościej je upłynnić.

Sprawdź nasze kategorie sejfów antywłamaniowych oraz kasety na broń i biżuterię.

Dokumenty trzymane w sejfie to również dobry pomysł

W tym miejscu mamy na myśli w szczególności te, które mogą przedstawiać dla złodziei konkretną wartość - np. weksle oraz czeki. 

Warto jednak pamiętać, że sejf jest dobrym miejscem na ochronę rzeczy, które na pierwszy rzut oka wcale nie muszą być atrakcyjne dla amatorów cudzej własności. Należą do nich, chociażby: dokumenty tożsamości, paszporty, prawo jazdy, wizy, legitymacje, akty notarialne, umowy itp. Ich kradzież może nie dać złodziejom konkretnej korzyści, jednak z drugiej strony - ich właścicielom może przysporzyć wiele problemów natury prawnej i organizacyjnej.

Broń to rzecz, która musi znaleźć się w sejfie

Myśliwi, przedstawiciele służb mundurowych, aż wreszcie – fani militariów czy osoby pasjonujące się strzelaniem. Każda z nich wie, że konieczność zabezpieczania broni przy użyciu właściwego (i atestowanego) sejfu jest podyktowana dwoma względami.

  • Po pierwsze - są to oczywiście kwestie bezpieczeństwa. Składowanie broni w niezabezpieczonym i ogólnodostępnym miejscu może doprowadzić do tego, że wpadnie ona w niepowołane ręce. Z tego miejsca już nietrudno o tragedię - zwłaszcza, jeśli bronią zainteresują się dzieci.
  • Po drugie - konieczność zabezpieczania broni przy użyciu sejfu wynika z przepisów prawa. Na każdym właścicielu broni palnej (zarówno krótkiej, jak i długiej) ciąży obowiązek umieszczania jej w odpowiednim sejfie.

Czy sejfy chronią tylko przed kradzieżą?

Do tej pory powiedzieliśmy sobie sporo na temat jednej z właściwości sejfów, jaką jest zabezpieczanie wybranych przedmiotów przed złodziejami lub niepowołanymi osobami.

Musimy zaznaczyć, że poza tą oczywistą funkcją, właściwie dobrane oraz zainstalowane rozwiązania stanowią doskonały sposób ochrony ich zawartości również przed innymi czynnikami.

W tym miejscu wyróżniamy m.in.: sejfy ognioodporne, których rolą jest ochrona zawartości przed skutkami pożaru. Tego rodzaju produkty są stworzone z jeszcze trwalszego materiału, a dodatkowo posiadają specjalne uszczelki - przeciwdziałające przedostawaniu się ognia do wewnątrz.

Rzeczy, które należy zabezpieczać za pomocą sejfu – podsumowanie

Lista przedmiotów, które powinny być składowane w odpowiednio dobranych sejfach, jest długa. Do tej grupy zaliczamy tak oczywiste rzeczy, jak wszelkiego rodzaju kosztowności, ale także ważne dokumenty oraz broń.

Jeżeli szukasz produktu, który spełni Twoje oczekiwania i pozwoli na skuteczna ochronę tego, co dla Ciebie najważniejsze - już teraz zajrzyj do naszego sklepu internetowego z sejfami. Przygotowaliśmy dla Ciebie imponujący wybór produktów, wśród których bez kłopotu odnajdziesz rozwiązanie idealne dla siebie. Skorzystaj z wyszukiwarki lub wygodnej opcji filtrowania. A jeśli w trakcie zakupów pojawią się jakiekolwiek pytania - przejdź do kontaktu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl