Poradnik: Jak dokonać zakupu sejfu, by być zadowolonym użytkownikiem

Poradnik: Jak dokonać zakupu sejfu, by być zadowolonym użytkownikiem

Według wielu mediów zajmujących się statystyką sprzedaży rośnie wielkość sprzedaży sejfów rok do roku. Według statystyków prym wiodą małe domowe sejfy kupowane niekoniecznie u specjalistów zajmujących się ich sprzedażą. To zresztą nic nowego. Dostępność małych sejfów w praktycznie każdym większym sklepie jest zauważalna i w znacznym stopniu wpływa na ich popularność.

Poznaj dobrze swoje potrzeby

Wybór sejfu nigdy nie jest łatwy. Zawsze będzie dylemat jaką kwotę na niego wydać i jakiej wielkości sejf kupić. Do tego często dochodzą dylematy typu jaka marka i jak go zamontować.

Dlatego, by uniknąć problemów po zakupie warto spędzić trochę czasu i dobrze przemyśleć co tak naprawdę jest nam potrzebne.

Zastanów się dobrze jakie przedmioty będziesz w sejfie trzymał. Czy będzie to wyłącznie gotówka i na przykład trochę elektroniki w postaci drogiego aparatu czy laptopa. Czy jednak znajdzie się tam też broń i na przykład droga biżuteria małżonki.

To co zamierzasz przechowywać w sejfie z góry warunkuje zakup. Jeżeli będzie to broń koniecznie musisz kupić sejf klasy S1, jeżeli elektronika wraz z nośnikami danych to warto przemyśleć zakup sejfu ognioodpornego i to takiego który jest dostosowany do tego typu produktów. Tak samo sprawa z gotówką i na przykład dokumentami w firmie - dobrze byłoby gdyby sejf był ognioodporny z ukierunkowaniem na przechowywanie produktów z celulozy.

Nie bez znaczenia jest także wybór wielkości sejfu. To sejf musi być dostosowany do miejsca w którym chcesz go zamontować, nie odwrotnie, ponieważ w wielu wypadkach nie będziesz miał możliwości powiększenia przestrzeni, tak by swobodnie zamontować i ukryć sejf.

Kup nieco nad wyrost

Jeżeli z grubsza wybrałeś już wielkość sejfu i typ, to nie myśl że to już koniec. Na spokojnie jeszcze raz przemyśl wszystko. Czasami warto po prostu kupić nieco większy sejf, po to by za dwa lub trzy lata nie myśleć o jego demontażu i zakładaniu nowego, większego.

Z doświadczenia wiemy, że bardzo szybko brakuje miejsca w sejfie. Uniknij tego i kup po prostu tak duży sejf na jaki możesz sobie pozwolić finansowo i jaki masz gdzie zamontować.

A co, jeśli kupiłeś zwykły sejf bez certyfikatów a gdzieś z tyłu głowy masz jednak zakup broni?. Wtedy wszystko się zmieni i będziesz musiała mieć sejf dostosowany do jej przechowywania.

Oczywiście nie wszystko co masz w domu musisz chować w sejfach, ale jeżeli na przykład często wyjeżdżasz, a masz trochę drogiej elektroniki, to warto zastanowić się czy na czas wyjazdu nie chować jej w sejfie. Wtedy mały sejf robi się naprawdę mały.

Zadbaj o odpowiedni montaż

Po prostu sposobów montażu sejfów nie wolno bagatelizować.  Musisz wybrać ścianę odpowiednią do tego, przecież nie przymocujesz szafy, czy sejfu do ściany z karton gipsu.

Dodatkowo dobrze gdyby był on jednak ukryty przed oczami ciekawskich. Jesteś w komfortowej sytuacji, jeżeli dopiero projektujesz swój dom. Możesz wtedy przemyśleć montaż sejfu podłogowego. A jeżeli już masz mieszkanie i planujesz je doposażyć, to zawsze możesz zdecydować się na typowy sejf meblowy. Praktycznie każde mieszkanie w bloku, czy samodzielny dom ma na tyle mocny strop by można było taki sejf bezpiecznie zamontować.

Tu też istotna uwaga, odnośnie montażu. Mimo, że jest to raptem kilka otworów do wywiercenia, to często może być ciężko z wierceniem np. w żelbetonie. Naprawdę lepiej jest zlecić montaż sejfu ekipie która ma w tym doświadczenie.

Zwróć uwagę na gwarancję

Nie bagatelizuj sprawy gwarancji. Wiemy, że masz rękojmie, ale ona często może okazać się mniej korzystna. Wiele firm, lub modeli posiada długoletnią gwarancję, a droższe sejfy dodatkowe bonusy jak np. darmowy serwis w określonym czasie.

W okresie, gdy wiele firm walczy o klienta, często kosztem niewiele większych środków możesz kupić produkt tańszy, albo w tej samej cenie z rozszerzoną gwarancją. Sprawdź dobrze co oferują sklepy i producenci w tej kwestii.

Bezpieczne miejsce na drugi komplet kluczy

Sprawa o której się nie myśli, tak jak o latarce dopóki nie zabraknie prądu, czy tabletkach przeciwbólowych gdy zacznie boleć głowa. Po prostu pamiętaj o tym, by dodatkowe klucze do sejfu były w zawsze wiadomym miejscu, jednak dobrze ukryte.

Unikaj oczywistych miejsc jak np. szuflada z dokumentami, czy pościel w szafie, lub duża donica na oknie. Zawsze masz do dyspozycji szafkę w piwnicy, czy w garażu, lub miejsce w szopce, gdzie łatwo możesz ukryć małe kluczyki. Docenisz to, gdy zgubisz klucze, lub po prostu zostaną w samochodzie, który właśnie jest poza domem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl