Jak wybrać wyposażenie sklepu? Przegląd kaset metalowych.

Jak wybrać wyposażenie sklepu? Przegląd kaset metalowych.

Nawet najmniejsze, osiedlowe sklepiki potrafią “obracać” kwotami, które każdego dnia osiągają wartości sięgające do kilku tysięcy złotych. Gdy weźmiemy pod uwagę nieco większe przedsiębiorstwa - sumy te mogą urosnąć do kilkunastu lub kilkudziesięciu, a jeżeli mówimy o naprawdę dużych i prężnie działających marketach - sięgać nawet kilkuset tysięcy PLN. Oczywiście, znaczna część transakcji odbywa się za pośrednictwem kart płatniczych, co znacząco niweluje konieczność wykorzystywania do tego celu gotówki. Jednak mimo tego – fizyczny pieniądz nadal stanowi nieodzowną część funkcjonowania takich firm i nic nie zapowiada, aby szybko miało się to zmienić.

“Trzymanie” znacznej ilości gotówki w sklepie może być niebezpieczne ze względu na potencjalnych złodziei, ryzyko zagubienia, czy też zniszczenia. To naturalnie rodzi konieczność zastosowania odpowiednich środków ochronnych. W tym obszarze doskonałe rozwiązanie mogą stanowić przede wszystkim kasetki na pieniądze.

Czym są, jak podejść do ich wyboru oraz dlaczego jest to tak ważne? Wszystkiego dowiesz się już za moment – w dalszej części tego artykułu.

Kasetki na pieniądze - definicja i zastosowanie

Kasetka na pieniądze to charakterystyczny element wyposażenia między innymi sklepów, który jest wykorzystywany do zabezpieczania gotówki oraz bilonu. Bardzo często przyjmuje formę niskiej i podłużnej skrzynki, którą można umieścić na blacie lub wewnątrz wybranego sklepowego mebla. Za zabezpieczenie jej wnętrza odpowiada trwała metalowa konstrukcja, do której można się dostać za pomocą wysuwanej szuflady lub też górnego wieka – otwieranych za pomocą klucza bądź szyfru.

Tego rodzaju zabezpieczenia mogą posiadać również wygodne rączki, dzięki którym przyjmują formę ergonomicznych i łatwych w transporcie – walizek. Ze względu na ich stosunkowo małą masę, kasety można (i należy) przytwierdzić do podłoża lub podstawy mebla. Jeżeli często będziemy chcieli zmieniać lokalizację naszej kasety, warto rozważyć zakup modelu z tzw. podwójnym dnem, które daje możliwość tymczasowego przymocowania jej do podłoża w wybranych lokalizacjach, a jednocześnie rozwiązanie to nie ogranicza jej mobilności. 

Oczywiście, w roli zabezpieczenia gotówki wykorzystywanej w sklepie z powodzeniem sprawdzą się również klasyczne sejfy, a w szczególności sejfy depozytowe. Jednak ze względu na specyfikę i niższą cenę - kasetki cieszą się zdecydowanie największą popularnością. I to właśnie na nich skupimy się także w kolejnych akapitach.

Jak wybrać odpowiednią kasetkę na pieniądze do sklepu?

Aby ułatwić Ci to zadanie, opracowaliśmy krótką instrukcję. Sprawdź trzy podstawowe kroki, których wykonanie pomoże Ci znaleźć, a następnie zakupić odpowiedni produkt.

Krok 1: określ pojemność Twojej kasetki na pieniądze

W tym miejscu odpowiedz sobie na pytanie: jakimi sumami pieniędzy na co dzień operuje Twój sklep. Weź przede wszystkim pod uwagę ilość pieniędzy w gotówce i monetach, a następnie dopiero na tej podstawie wybierz kasetkę, która z powodzeniem pomieści je wszystkie.

Jeżeli specyfika Twojego sklepu sprawia, że jest w nim przetrzymywany utarg z kilku dni - rozważ wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia w formie solidnego sejfu na pieniądze.

Krok 2: zastanów się, jak będziesz z niej korzystać

Pomyśl, czy ma się ona stać stałym wyposażeniem Twojego sklepu? Czy też ma oferować mobilność, dzięki której w każdej chwili będziesz w stanie ją przenieść (np. do samochodu, biura, banku itp.)?

W pierwszym wypadku możesz zdecydować na kasetkę stacjonarną z pojedynczym dnem, którą umieścisz np. pod blatem lub w innej bezpiecznej lokalizacji Twojego sklepu. A jeżeli zależy Ci na wspomnianej mobilności - zdecydowanie lepszym wyborem będzie kasetka wyposażona w rączkę i podwójne dno.

Krok 3: postaw na naprawdę skuteczną ochronę zgromadzonej gotówki

Wygoda korzystania ze sklepowych kasetek jest istotna, jednak z pewnością nie powinna przysłaniać Ci najważniejszej kwestii, czyli odpowiedniego zabezpieczenia zebranych pieniędzy.

W związku z powyższym - koniecznie zwróć uwagę na użyte materiały, jakość wykonania, a także formy zastosowanych zabezpieczeń. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru – upewnij się, że wybrana kasetka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, posiada solidny zamek, a jeśli uznasz, że to również istotne – posiada inne zabezpieczenia (przed wodą, ogniem itp.).

Chcesz spać spokojnie - wiedząc, że utarg z Twojego sklepu jest właściwie chroniony?

W sklepie IMPEXIMP czeka na Ciebie szeroki wybór kaset metalowych, pośród których bez żadnego kłopotu znajdziesz również rozwiązanie, które stanie się doskonałym wyposażeniem Twojego obiektu handlowego.

Przejdź do sklepu, aby poznać dostępny asortyment, a jeżeli chcesz otrzymać gotowe rekomendacje produktowe – po prostu skontaktuj się z naszymi ekspertami. Chętnie pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru, który podniesie bezpieczeństwo w Twoim przedsiębiorstwie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl