Jaki rodzaj zamka wybrać w sejfie? Na klucz czy elektroniczny na kod?

Jaki rodzaj zamka wybrać w sejfie? Na klucz czy elektroniczny na kod?

Klasyczny sejf wymagający mechanicznej obsługi przy użyciu odpowiedniego klucza? A być może rozwiązanie, które wykorzystuje bardziej zaawansowane technologie - służące do strzeżenia oraz skutecznej ochrony zawartości Twojego sejfu? Jeżeli właśnie stoisz przed wyzwaniem zakupu sprawdzonego sejfu do Twojego domu, mieszkania bądź firmy i zastanawiasz się, jaki zamek powinien być w nim zastosowany - chętnie Ci pomożemy.

W dalszej treści tego wpisu przybliżmy Ci działanie sejfów otwieranych kluczem, przy pomocy kodu PIN, jak i obu opcji jednocześnie. Pokażemy, jakie elementy warto brać pod uwagę, a dodatkowo – zasugerujemy kilka gotowych produktów, które możesz zamówić online – tanio, szybko i wygodnie.

Tradycja czy nowoczesność? Jaki rodzaj zamka użytego do zabezpieczenia wnętrza sejfu sprawdzi się w Twoim wypadku? Przekonajmy się!

Zamek na klucz i kod – jak działają?

Zamki na klucz należą do zdecydowanie najbardziej tradycyjnych, a zarazem najpopularniejszych rozwiązań mających na celu ochronę wnętrza sejfów. Jak łatwo się domyślić - proces ich otwierania oraz zamykania odbywa się przy użyciu klucza, który należy umieścić w odpowiednio przygotowanym i przeznaczonym do tego otworze w drzwiach.

Zamki elektroniczne stanowią ich nowocześniejszą alternatywę, w której role tradycyjnych kluczy zastępują klawiatury służące do podania kodu, a tym samym – zwolnienia blokady zamka i otwarcie drzwi. W zależności od konkretnego typu zamka – taki szyfr może posiadać 4, 5, a nawet 6 cyfr. 

Oczywiście sejfy można też wzbogacić o dodatkowy poziom zabezpieczeń w formie podwójnego zamka. Wówczas do jego otwarcia będziesz potrzebować zarówno unikalnego kodu, jak i posiadania właściwego klucza, co zdecydowanie poprawi poziom ochrony skrywanych wewnątrz sejfu kosztowności. Należy jednak pamiętać, że zamontowanie dwóch zamków może nie być możliwe we wszystkich modelach sejfów. Ograniczenia wynikają ze względów czysto konstrukcyjnych i większej ilości miejsca potrzebnego do zamontowania tych dwóch mechanizmów. 

Jaki sejf wybrać? Tylko na klucz, na klucz i szyfr, a może na sam kod?

Podczas podejmowania takiej decyzji, warto wziąć pod uwagę co najmniej trzy zasadnicze aspekty:

  • Budżet, czyli ile możesz przeznaczyć na zakup takiej formy ochrony. Podstawowe rozwiązania zaczynają się już od kilkuset złotych. Jednak wraz ze wzrostem stopnia zaawansowania – naturalnie rosną ich ceny, które mogą osiągać kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 
  • Wygodę użytkowania, czyli jak bardzo zależy Ci na sprawnej obsłudze sejfu. Wybór pomiędzy tradycyjnym kluczem a kodem PIN jest często kwestią osobistych preferencji. Zastanów się które rozwiązanie sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku. 
  • Poziom bezpieczeństwa, czyli co zamierzasz w nim przetrzymywać. Doradzamy zakup sejfów, które posiadają certyfikat odporności na włamanie. 

Najprostszym, a zarazem najtańszym wyjściem, jest oczywiście zakup sejfu wyposażonego w tradycyjny zamek na klucz. W tym przypadku cała operacja otwierania oraz zamykania drzwi prowadzących do jego wnętrza będzie wymagała od Ciebie wyłącznie umieszczenia, a następnie przekręcenia klucza. Doskonałym produktem, który sprawdzi się u Ciebie, jest Konsmetal Koliber 2.0 60 Ultra, który zamówisz bezpośrednio w naszym e-sklepie.

Jeśli Twoim głównym celem jest maksymalizacja komfortu - doskonałą decyzją może być zakup elektronicznego sejfu wyłącznie na szyfr. Brak konieczności posiadania przy sobie klucza sprawi, że zyskasz swobodny dostęp do jego zawartości - zawsze, gdy tylko będzie to potrzebne. Musisz jednak pamiętać, że tego typu rozwiązanie wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej. A co za tym idzie – od czasu do czasu będzie wymagało od Ciebie wymiany znajdującej się wewnątrz baterii. Świetnym wyborem może okazać się właśnie ten sejf Chubbsafes Home Safe 50 EL.

Natomiast, jeżeli zależy Ci na wysokim stopniu ochrony, na którą możesz przeznaczyć nieco więcej pieniędzy - doskonałym przedsięwzięciem będą sejfy posiadające zarówno klasyczny zamek kluczowy, jak i wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie na szyfr. W tej roli idealnie sprawdzi się, chociażby ISS save4ever IV 425100, który znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Sejf z zamkiem elektronicznym czy kluczowym? Oba znajdziesz w naszym e-sklepie!

Pamiętaj, że oferta sklepu IMPEXIMP to praktycznie nieograniczony wybór doskonałych sejfów, wśród których z łatwością znajdziesz to, czego szukasz. Weź pod uwagę, że wybór pomiędzy różnymi zamkami to tylko jedna z wielu możliwości. Oprócz nich możesz również decydować między innymi o rozmiarze, lokalizacji, sposobie montażu, a nawet zastosowaniu dodatkowych form zabezpieczeń przed włamaniami, działaniami wody, ognia i nie tylko. Wybór jest naprawdę imponujący!

Dodatkowym atutem zakupów w naszej firmie jest fakt, że poza świetnymi produktami otrzymujesz również fachowe wsparcie – udzielane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zapraszamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl