Bezpieczeństwo, niemal dla każdego człowieka w dzisiejszych czasach, jest na wagę złota. Chodzi tutaj zarówno o ochronę osób, jak i mienia. Jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu mienia prywatnego, najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup sejfu domowego.
Czytając ten artykuł, dowiesz się, jaki sejf do domu kupić, a także jakie są cele i zalety posiadania takich przedmiotów w budynku mieszkalnym.
Jaki sejf kupić do domu?
Stwierdzasz, że masz w domu cenne dokumenty lub drogocenne pamiątki rodzinne i inne przedmioty, które chcesz chronić przed niepowołanymi osobami? Decydujesz się na zakup sejfu domowego, ale nie wiesz, jaki produkt wybrać? Musisz zastanowić się, co tak naprawdę chcesz w nim przechowywać i czy w przyszłości ilość tych przedmiotów się nie zwiększy. Nie ma sensu kupować mini sejfu na pojedyncze dokumenty, a po kilku miesiącach poszukiwać drugiego produktu, który tym razem spełni Twoje oczekiwania i zaspokoi Twoje potrzeby na dłuższy czas.
Decydując się na zakup sejfu do domu, dokładnie przeanalizuj, co będziesz w nim przechowywać i przed kim lub przed czym chcesz te drogocenne przedmioty ukrywać. Wybór rozmiaru i sposoby zabezpieczenia to pierwsze kroki, które przybliżą Cię do tego jedynego wyboru. Następnie zastanów się, w jakim pomieszczeniu chcesz go zamontować i jaki będzie sposób montażu. Jeżeli już teraz stwierdzasz, że potrzebna Ci pomoc – skontaktuj się ze specjalistami, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego modelu sejfu.
Sejf do domu – komu jest potrzebny?
Często wydaje się nam, że sejf domowy to zbędny luksus, który jest potrzebny wyłącznie prawdziwym bogaczom niemającym co robić z pieniędzmi. Zresztą ilość drogocennych przedmiotów nie zmieści się w jednym sejfie i tak naprawdę potrzebują skarbca. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że niemal każdy człowiek posiada cenne dokumenty i przedmioty, które powinien chronić przed złodziejami, ogniem, czy też zalaniem w czasie powodzi.
Jeżeli chcesz mieć pewność, że produkty te przetrwają wszelkie przeciwności losu – zdecyduj się na zakup sejfu do domu.
Kiedy i dlaczego potrzebny jest sejf domowy?
Idealnym momentem na zakup sejfu do domu jest przeprowadzka. Projektowanie własnej, nowej przestrzeni pozwala na znalezienie trochę miejsca na dodatkową szafę, mebel, czy właśnie sejf. Jeżeli jednak nie planujesz przeprowadzki, musisz przeorganizować swoją przestrzeń życiową i spróbować odnaleźć idealne, dyskretne miejsce na umieszczenie tego przedmiotu, dla własnego bezpieczeństwa.
Klienci decydują się na zakup sejfu, gdy w ich posiadaniu znajdują się wyjątkowo ważne dokumenty, cenna biżuteria lub przedmioty, które chcą ukryć przed złodziejami lub ewentualnym pożarem. W takiej sytuacji nie warto zwlekać z zakupem. Trzeba jak najszybciej udać się do sklepu lub przejrzeć ofertę w sieci.
Jaki sejf do domu? Przegląd i rodzaje sejfów domowych.
Wybór sejfu domowego to nie lada wyczyn. Musisz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, aby wybrać produkt spełniający swoją rolę przez lata. Sprawdź rodzaje sejfów:
- Podział ze względu na rozmiar
Na rynku znajdziesz do wyboru sejfy domowe małe, średnie i duże. W mniejszych możesz przechowywać pojedyncze dokumenty, gotówkę, klucze, zdjęcia, szlachetne kruszce, nośniki danych czy biżuterię. W średnich i dużych możesz również przechowywać większe ilości powyższych przedmiotów, ale także puchary, segregatory z dokumentami, broń palną, dzieła sztuki i inne cenne przedmioty, które mają większe rozmiary.
- Podział ze względu na rodzaje zabezpieczeń
Wśród najbardziej popularnych rozwiązań znajdują się tradycyjne sejfy zamykane na klucz, nowoczesne zamki elektroniczne, zamki szyfrowe z tradycyjnym pokrętłem z podziałką. Każdy z klientów sam decyduje, czy woli mieć przy sobie kluczyk, zapamiętać kombinację cyfr, czy też lepszym rozwiązaniem będą inne metody, jak np. zamek elektroniczny z czytnikiem linii papilarnych.
- Podział ze względu na poziom bezpieczeństwa
Najlepiej, żeby poziom bezpieczeństwa danego sejfu był potwierdzony stosowną klasą odporności na włamanie, a jeżeli komuś na tym zależy, produkt może być również ognioodporny, czy też wodoodporny. Sprawdź, czy zostały przyznane mu odpowiednie certyfikaty mieszczące się w normach europejskich EN.
Ceny sejfów domowych. Ile warto przeznaczyć na ich zakup?
Zastanawiasz się, ile pieniędzy musisz wydać, by kupić dobry sejf domowy? Ich ceny wahają się od kilkuset aż do kilku tysięcy złotych. Kwota zależy od rozmiaru przedmiotu, zabezpieczeń, jakie zostały zastosowane podczas produkcji materiałów, jakie wykorzystano do produkcji oraz sposobu montażu w pomieszczeniu i otwierania sejfu. Klient decyduje, który produkt wybierze, który spełni jego oczekiwania, i jak solidnych zabezpieczeń potrzebuje. Warto wziąć pod uwagę fakt, że w przyszłości możesz potrzebować więcej miejsca w sejfie, gdy zechcesz w nim przechowywać większą ilość przedmiotów. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup przedmiotu o większych gabarytach, by spełniał Twoje oczekiwania przez dłuższy czas.
Jako firma na co dzień działająca w tej branży, możemy doradzić i pomóc w wyborze tego idealnego produktu, który spełni oczekiwania Klienta, nawet tego najbardziej wymagającego.
Jakie są zalety zakupu sejfu do domu?
Bezpieczeństwo w domu to priorytet. Jeżeli posiadasz przedmioty, które są dla Ciebie bardzo cenne, warto zainwestować w sejf, który pozwoli Ci na wygodne przechowywanie tych rzeczy. Zaletą posiadania go jest poczucie bezpieczeństwa, świadomość ochrony przed włamywaczami, ogniem i wodą.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie sejfu jest znakomitym argumentem dla ubezpieczyciela. Zawsze przy sporządzaniu warunków umowy ubezpieczeniowej firma bierze pod uwagę fakt, czy klient posiada w wyposażeniu domu taki przedmiot. Jeżeli chcesz przechowywać kosztowności we własnych czterech ścianach – nie ma skuteczniejszego sposobu, niż zakup profesjonalnego, wykonanego z solidnych materiałów sejfu domowego.
Posiadanie sejfu we własnym domu, ułatwia także przechowywanie cennych przedmiotów. Nie musisz korzystać ze skarbca, banku, skrytki depozytowej czy też sejfów na przykład u notariusza. Sam gwarantujesz sobie bezpieczeństwo i jesteś niezależny.
W jakim pomieszczeniu umieścić sejf domowy?
Aby zamontować sejf w domu, najpierw musisz się zastanowić, jakie pomieszczenie będzie najlepsze. Przede wszystkim niech to będzie miejsce, gdzie nie przyjmujesz gości. Klienci często decydują się na montaż sejfu w sypialni, domowym biurze (ale tylko wtedy, kiedy przebywają w nim wyłącznie domownicy i nie zaprasza się tam klientów), piwnicy, spiżarni, czy strychu. Kiedy zdecydujesz się już na idealne pomieszczenie, musisz pamiętać o odpowiednim zakotwieniu sejfu domowego. Najlepiej, żeby został on zakotwiony do betonowego podłoża lub murowanej ściany. Tylko dobrze zakotwiony sejf domowy, którego nie da się z łatwością przenieść, daje stuprocentowe bezpieczeństwo klientom. Jeżeli zdecydujesz się na sejf ścienny lub podłogowy warto go ukryć za obrazem, w dnie szafy, za telewizorem, pod łóżkiem, czy dywanem.
W ofercie sklepów z branży zabezpieczeń pasywnych można znaleźć jednak przede wszystkim sejfy wolnostojące. Mogą one być naprawdę dużych gabarytów, są ciężkie (powyżej 100 kg), a decydujące się na nie osoby, muszą dobrze zaplanować jego transport i montaż w wybranym pomieszczeniu. Jeżeli decydujesz się na mniejszy produkt, zadbaj o to, by po wejściu do pomieszczenia, na „pierwszy rzut oka” nie można go było dostrzec. To ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.
Sejfy, które spełnią Twoje oczekiwania
Decydując się na sejf do domu, warto postawić na wysoką jakość produktu. Solidne wykonanie sprawi, że produkt posłuży Ci przez lata.
Zorientuj się, z jakich materiałów został wykonany Twój sejf oraz jego komponenty (korpus, system ryglowy, zamek), czy spełni Twoje oczekiwania i jest certyfikowany. Warto sprawdzić, czy certyfikaty, jakie posiada sejf, który chcesz kupić, są zgodne z normami europejskimi i ochronią Twoje mienie przed włamywaczami, ogniem, czy też wodą. Takie dane powinny być w ofercie konkretnego sklepu.
Sejf domowy musi być solidny i trwały, dobrze zamontowany i ukryty. Tylko wtedy może posłużyć, jako bezpieczna skrytka. Jeżeli martwisz się, że samodzielnie nie wybierzesz odpowiedniego produktu, skontaktuj się ze specjalistami. Chętnie opowiemy o naszych produktach, przedstawimy pełną ofertę, a na koniec doradzimy w wyborze.