Jakie sejfy wybrać do swojego domu?

Jakie sejfy wybrać do swojego domu?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sejf domowy najlepiej zainwestować, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Omówimy w nim m.in. takie aspekty, jak właściwa klasa zabezpieczenia, rodzaje zamków, a także podamy konkretne wskazówki, które pomogą Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jaki produkt sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej, to serdecznie zapraszamy do lektury!

Jaką klasę zabezpieczenia powinien mieć Twój domowy sejf?

Rozwiązania dostępne na rynku mogą być objęte certyfikatem potwierdzającym spełnienie konkretnych standardów w kwestiach bezpieczeństwa lub nie posiadać żadnego zapewnienia w zakresie jakości ochrony. Z naszego doświadczenia możemy z całą pewnością polecić Ci rozwiązania certyfikowane, spełniające normę EN 14450. Wybierając produkt tej kategorii, masz pewność, że został on sprawdzony, a jego właściwości ochronne są zgodne z normami krajowymi oraz europejskimi. Norma EN 14450 dzieli się na dwie klasy ochrony – S1 i S2. Obejmuje ona swoimi standardami różnego rodzaju szafy i sejfy, takie jak sejf na broń czy sejf na pieniądze. Klasa S1 to podstawowa forma zabezpieczenia. Produkty tego rodzaju pozwalają na bezpieczne i legalne przechowywanie broni. Klasa S2 charakteryzuje się wyższą odpornością na próby kradzieży. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, którą z opcji wybrać, podejmij decyzję, biorąc pod uwagę wartość przedmiotów, które będą chronione przez Twój sejf domowy.

Jaki rodzaj zamka powinien być zainstalowany w domowym sejfie?

Decydując się na sejf domowy, dobrze rozważyć, jaki zamek sprawdzi się najlepiej. Warto postawić na rozwiązania zgodne z normą EN 1300. Wyróżnia ona 3 klasy zamka – klasę A, B i C. Jeśli chodzi o konkretne parametry, to zamki klasy A posiadają minimum 10 tys. kombinacji. Dla porównania klasa C oferuje co najmniej 1 milion możliwych kombinacji zamka. Tego rodzaju zabezpieczenia mogą być wykorzystywane w przypadku produktów takich jak sejf na broń krótką czy sejf na pieniądze. Stanowią one sprawdzoną formę ochrony przed złodziejami i chronią kosztowności znajdujące się wewnątrz sejfu. Jeśli chodzi o rodzaje zamków, to wyróżniamy zamki mechaniczne, elektroniczne i biometryczne. Pierwsza grupa produktów jest wykorzystywana w takich rozwiązaniach jak sejf na klucze. To bardzo praktyczna opcja, ponieważ zapasowy komplet kluczy można przekazać zaufanej osobie, tak, aby miała ona stały dostęp do zawartości sejfu. Jeśli interesują Cię sejfy na dokumenty, broń czy pieniądze, wyposażone w zamki mechaniczne, to zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Gdzie zainstalować sejf domowy?

Przed zakupem konkretnego rozwiązania, warto zastanowić się, w jakim miejscu zostanie ono zainstalowane. Jeśli wybierzesz sejf meblowy, dobrze określić, czy ma się on znajdować w biurku, szafie czy kredensie. Możesz zdecydować się także na sejfy ścienne lub sejfy podłogowe. Należy jednak podkreślić, że każde z wybranych przez Ciebie rozwiązań powinno być objęte odpowiednią normą, taką jak EN 14450. Wtedy masz pewność, że bez względu na to, czy zakupisz sejf meblowy, czy ścienny, będzie on spełniał wysokie standardy bezpieczeństwa.

Jakie sejfy wybrać do mieszkania – podsumowanie

Wybór najlepszego sejfu do mieszkania zależy od tego, jakie przedmioty planujesz w nim przechowywać i jaką będą miały one wartość. Niektóre zabezpieczenia wymagają spełnienia określonych norm prawnych. Przykładem mogą być sejfy na broń. Muszą być one zgodne z normami EN 14450 i spełniać podstawową klasę ochrony S1. Dobrze ustalić również miejsce instalacji sejfu. Jeśli zależy Ci na dyskretnych rozwiązaniach, możesz postawić na sejf meblowy, ścienny lub podłogowy. Ważny jest także zamek, który będzie chronił zawartość sejfu przed kradzieżą. Powinien on spełniać normę EN 1300. W zależności od tego, jak cenne przedmioty będzie ochraniał Twój sejf domowy, możesz wybrać zamek w klasie A, B lub C.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl