Kasa pancerna ognioodporna Wertheim DWS1901
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Kasa pancerna ognioodporna Wertheim DWS1901
Podstawowe parametry techniczne modelu:
- wymiary zewnętrzne: (W) 1883 x (S) 810 x (G) 725 mm
- wymiary wewnętrzne: (W) 1730 x (S) 660 x (G) 480 mm
- waga: 1680 kg
- pojemność: 548 L
- zamek podstawowy: kluczowy
- zamek dodatkowy: kluczowy
- odporność na włamanie: IV
- klasa odporności ogniowej: LFS 30
- liczba półek: 4

Austriacki Wertheim w serii DWS to połączenie wysokiej ochrony antywłamaniowej i zabezpieczeń przeciwogniowych. Zaawansowana, wielowarstwowa i wzmocniona konstrukcja korpusu oraz potrójne, pancerne drzwi to technologiczny rdzeń elitarnej serii DWS firmy Wertheim. Ta bezkompromisowa budowa zapewnia odporność na długotrwałe ataki z użyciem zaawansowanych narzędzi termicznych i mechanicznych, co pozwoliło uzyskać certyfikat w bardzo wysokiej klasie IV (zgodnie z EN 1143-1) od niemieckiej jednostki VdS. Cały system jest chroniony przez szklaną płytę z mechanizmem blokady awaryjnej, który permanentnie unieruchamia rygle w przypadku próby przewiercenia. Ochrona w tej serii jest jednak często podwójna, ponieważ większość modeli (wyłączając DWS0849, 1902 i 1904) standardowo posiada również certyfikat 30-minutowej ochrony przeciwpożarowej dla dokumentów, czyli LFS 30P według normy EN 15659. Wszystko to sprawia, że sejf Wertheim DWS jest wykorzystywany zarówno w apartamentach prywatnych, jak i w firmach do przechowywania bardzo cennego mienia: gotówki, biżuterii, sztabek złota, dokumentów i cennych informacji na nośnikach danych.

Najważniejsze zalety techniczne:
- ochrona antywłamaniowa w klasie IV zgodnie z normą EN 1143-1,
- 30-minutowa ochrona przeciwpożarowa dla dokumentów (LFS 30P) zgodnie z normą EN 15659 (oprócz modeli DWS0849, 1902, 1904),
- wzmocniony, dwuścienny korpus i trójścienne, opancerzone drzwi z podwójnym progiem,
- specjalne uszczelki przeciwpożarowe i dymoszczelne na obwodzie drzwi,
- trójstronny mechanizm ryglowania z masywnymi ryglami stalowymi,
- szklana płyta chroniąca zamek z systemem ryglowania awaryjnego (relocker),
- stalowe rygle stałe po stronie zawiasowej,
- zawiasy zewnętrzne,
- otwór montażowy do zakotwiczenia w podłodze sejfu (w modelach o masie <1000 kg).
To, co zwraca uwagę w przypadku serii DWS, to niezwykła funkcjonalność i wszechstronność. Potwierdza to zresztą gama dostępnych wariantów gabarytowych, dzięki której każdy jest w stanie znaleźć dokładnie taki sejf, który będzie idealny do danego zadania. Wertheim DWS to aż osiem modeli o zróżnicowanych gabarytach. Tak szeroki wybór pozwala na zabezpieczenie dowolnych aktywów, od gotówki i biżuterii po obszerne archiwa. Aby ułatwić instalację w trudno dostępnych miejscach (np. na wyższych piętrach), modele od DWS1000 wzwyż są dostępne w opcjonalnej wersji demontowalnej (rozbieralnej), która jest składana na miejscu u klienta. Modele, których masa całkowita nie przekracza 1 tony, zostały fabrycznie przygotowane do montażu w podłodze za pomocą centralnego otworu montażowego (wszystkie materiały do kotwienia w zestawie).
Wyposażenie podstawowe:
- certyfikowany zamek kluczowy VdS klasy 2 (2 klucze 140 mm),
- regulowane półki (jedna, dwie lub trzy, w zależności od modelu),
- otwór na przewody,
- wykończenie lakierem proszkowym w kolorze szarym (RAL 7037).
Klasa IV zabezpieczeń antywłamaniowych jest najwyższą i najbardziej restrykcyjną. Produkty testowane w tej klasie przechodzą najtrudniejsze testy mechaniczne i obciążeniowe z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi burzących, wiercących i innych. Zgodnie z jej wymogami każdy sejf z serii DWS jest standardowo wyposażony w dwa niezależne, certyfikowane zamki VdS klasy 2. W konfiguracji bazowej są to dwa zamki kluczowe S&G, jednak producent umożliwia dowolną konfigurację (np. zamek kluczowy i elektroniczny albo dwa zamki elektroniczne), z czego można skorzystać w ramach wyposażenia dodatkowego. Wnętrze sejfu można elastycznie aranżować dzięki regulowanym półkom oraz szerokiej gamie akcesoriów dodatkowych, w skład której wchodzą m.in. tace wysuwane, szuflady, sejf wewnętrzny na osobny klucz, oświetlenie wewnętrzne LED. Modele od DWS1000 mogą występować w wersjach demontowalnych. Co istotne, istnieje możliwość podwyższenia bazowej ochrony przeciwpożarowej do poziomu 60 minut (zgodnie z LFS 60P). Podobnie, jak większość linii, w standardzie sejf pokryty jest szarym lakierem proszkowym, ale w ramach wyposażenia dodatkowego można zdecydować się na inny, dowolny kolor.
Dostępne wyposażenie dodatkowe:
- zamiana standardowej kombinacji zamków na inne zamki VdS klasy 2 (szyfrowe mechaniczne lub elektroniczne),
- podwyższona ochrona przeciwpożarowa do 60 minut (LFS 60P),
- wersja demontowalna (rozbieralna), składana na miejscu (od modelu DWS1000),
- dodatkowe półki, tace wysuwane, szuflady,
- sejf wewnętrzny zamykany na osobny klucz,
- zestaw czujników do podłączenia systemu alarmowego (IAS),
- oświetlenie wewnętrzne LED,
- wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL.
Dane techniczne
| Wymiary zewnętrzne | (W) 1883 x (S) 810 x (G) 725 mm |
| Wymiary wewnętrzne | (W) 1730 x (S) 660 x (G) 480 mm |
| Waga | 1680 kg |
| Objętość wewnętrzna | 548 L |
| Nazwa serii produktowej | DWS |
| Wysokość zewnętrzna | 180 - 189,9 cm |
| Szerokość zewnętrzna | 80 - 84,9 cm |
| Głębokość zewnętrzna | 70 - 74,9 cm |
| Odporność na włamanie | IV |
| Norma klasy bezpieczeństwa | EN 1143-1 |
| Odporność ogniowa | LFS 30 P |
| Czas ognioodporności | 30 minut |
| Norma ognioodporności | EN 15659 |
| Zamek podstawowy w pozycji 1. | kluczowy |
| Zamek podstawowy w pozycji 2. | kluczowy |
| Wymagana minimalna klasa zamka | 2 x B |
| Zawiasy | zewnętrzne |
| Możliwość zmiany stronności drzwi na lewe | tak |
| Rodzaj frontu | uchylny jednostronnie |
| Kąt otwarcia drzwi | 180° |
| Stronność ryglowania | czterostronne |
| Liczba półek | 4 |
| Możliwość przytwierdzenia do podłoża | tak |
| Możliwość przytwierdzenia do ściany | nie |
| Liczba otworów montażowych w dnie | 1 |
| Liczba otworów montażowych w plecach | 0 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Zaloguj się
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.