Kasa pancerna ognioodporna Wertheim EWS0850
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Kasa pancerna ognioodporna Wertheim EWS0850
Podstawowe parametry techniczne modelu:
- wymiary zewnętrzne: (W) 848 x (S) 810 x (G) 725 mm
- wymiary wewnętrzne: (W) 695 x (S) 660 x (G) 480 mm
- waga: 935 kg
- pojemność: 220 L
- zamek podstawowy: kluczowy
- zamek dodatkowy: kluczowy
- odporność na włamanie: V
- klasa odporności ogniowej: LFS 30
- liczba półek: 1

Sejfy antywłamaniowe EWS Wertheim to produkty klasy premium przeznaczone do ochrony najbardziej strzeżonego mienia wartościowego. W żadnym calu sejfu EWS nie ma miejsca na ani gram kompromisu. Model ten legitymuje się jedną z najwyższych dostępnych na rynku klas odporności na włamanie - klasą V, certyfikowaną przez prestiżową niemiecką jednostkę VdS zgodnie z normą EN 1143-1. Oznacza to, że konstrukcja sejfu jest odporna na najbardziej zaawansowane i przede wszystkim długotrwałe próby sforsowania przy użyciu ciężkich narzędzi mechanicznych i termicznych. To jednak nie wszystko, bo większość modeli (z wyjątkiem EWS0849, 1902 i 1904) posiada w standardzie certyfikowaną 30-minutową ochronę przeciwpożarową dla dokumentów (LFS 30P) zgodnie z normą EN 15659. Konstrukcja bazuje na wzmocnionym, wielowarstwowym korpusie oraz potrójnych, opancerzonych drzwiach z uszczelkami. Dla bezpieczeństwa zamka istotne znaczenie ma także specjalna, szklana płyta, która chroni go razem z zaawansowanym systemem relocker. Jest to mechanizm zabezpieczający zaprojektowany tak, aby zablokować drzwi na stałe lub częściowo w momencie, gdy wykryje się próbę sforsowania zamka (wiercenie, rozwiercanie, przecięcie, manipulacja itp.). Jego celem jest uniemożliwienie dalszego otwierania sejfu nawet jeśli podstawowy zamek zostanie uszkodzony.

Najważniejsze zalety techniczne:
- ochrona antywłamaniowa w klasie V zgodnie z normą EN 1143-1, certyfikowana przez VdS,
- 30-minutowa ochrona przeciwpożarowa dla dokumentów (LFS 30P) zgodnie z normą EN 15659 (w większości modeli),
- wzmocniony, dwuścienny korpus i trójścienne, opancerzone drzwi z podwójnym progiem,
- specjalne uszczelki przeciwpożarowe i dymoszczelne na obwodzie drzwi,
- trójstronny mechanizm ryglowania z masywnymi ryglami stalowymi,
- szklana płyta chroniąca zamek z systemem ryglowania awaryjnego (relocker),
- stalowe rygle stałe po stronie zawiasowej,
- zawiasy zewnętrzne,
- otwór montażowy do zamontowania w podłodze sejfu (modele <1000 kg).
Sejfy serii EWS to bezkompromisowe produkty skierowane przede wszystkim dla banków i instytucji finansowych, jubilerów, kantorów i klientów prywatnych przechowujących aktywa o najwyższej wartości. To czołówka najbardziej wymagających sejfów austriackiego producenta, którego wszystkie produkty wykazują się najwyższą jakością i dbałością o detale. Linia ta obejmuje osiem modeli, oferując szeroki wachlarz pojemności. Ekstremalny poziom zabezpieczeń odzwierciedla masa urządzeń. Aby ułatwić instalację w trudno dostępnych lokalizacjach, modele od EWS1000 wzwyż są dostępne w opcjonalnej wersji demontowalnej (rozbieralnej), która jest składana na miejscu u klienta. Warto skorzystać z dostępnego w ofercie wyposażenia dodatkowego podłączenia systemu alarmowego (bazowo sejfy posiadają specjalne otwory na kable), a w przypadku modeli o gabarytach nieprzekraczających 1 tony - przytwierdzić sejf do podłoża za pomocą dołączonych materiałów montażowych.
Wyposażenie podstawowe:
- dwa niezależne, certyfikowane zamki kluczowe S&G (VdS-Klasa 2),
- regulowane półki (jedna, dwie lub trzy, w zależności od modelu),
- otwór na przewody,
- wykończenie lakierem proszkowym w kolorze szarym (RAL 7037).
Standardem prestiżowej serii EWS Wertheim - podyktowanym zresztą klasą V - jest zaawansowany system podwójnego ryglowania oparty na dwóch niezależnych zamkach VdS klasy 2. Zapewniają one najwyższy możliwy poziom ochrony. W razie potrzeby wynikającego z docelowego zastosowania sejfy są także przygotowane na stosowanie procedur podwójnej kontroli. Istnieje też szereg ciekawych zamków alternatywnych (w tym elektronicznych, szyfrowych mechanicznych), na które można się zdecydować za dodatkową opłatą. Konfiguracja tych zamków (np. kluczowy + elektroniczny lub dwa elektroniczne) zależy wyłącznie od preferencji klienta. Potencjał personalizacyjny dotyczy także wnętrza sejfu, które swobodnie i elastycznie można aranżować. Podstawę stanowią eleganckie, regulowane półki, które można uzupełnić o szeroką gamę akcesoriów dodatkowych, takich jak sejf wewnętrzny na osobny klucz, dodatkowe półki, szuflady czy tace. Całość wykończona jest eleganckim lakierem proszkowym: standardowo w kolorze szarym, w ramach opcji dodatkowej - dowolnym z palety RAL.
Dostępne wyposażenie dodatkowe:
- zamiana standardowej kombinacji zamków na inne zamki VdS klasy 2 (szyfrowe mechaniczne lub elektroniczne),
- podwyższona ochrona przeciwpożarowa do 60 minut (LFS 60P),
- wersja demontowalna (rozbieralna), składana na miejscu (od modelu EWS1000),
- dodatkowe półki, półki wysuwane, szuflady,
- sejf wewnętrzny,
- zestaw czujników do podłączenia systemu alarmowego (IAS),
- oświetlenie wewnętrzne LED,
- wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL.
Dane techniczne
| Wymiary zewnętrzne | (W) 848 x (S) 810 x (G) 725 mm |
| Wymiary wewnętrzne | (W) 695 x (S) 660 x (G) 480 mm |
| Waga | 935 kg |
| Objętość wewnętrzna | 220 L |
| Nazwa serii produktowej | EWS |
| Wysokość zewnętrzna | 80 - 84,9 cm |
| Szerokość zewnętrzna | 80 - 84,9 cm |
| Głębokość zewnętrzna | 70 - 74,9 cm |
| Odporność na włamanie | V |
| Norma klasy bezpieczeństwa | EN 1143-1 |
| Odporność ogniowa | LFS 30 P |
| Czas ognioodporności | 30 minut |
| Norma ognioodporności | EN 15659 |
| Zamek podstawowy w pozycji 1. | kluczowy |
| Zamek podstawowy w pozycji 2. | kluczowy |
| Wymagana minimalna klasa zamka | 2 x B |
| Zawiasy | zewnętrzne |
| Możliwość zmiany stronności drzwi na lewe | tak |
| Rodzaj frontu | uchylny jednostronnie |
| Kąt otwarcia drzwi | 180° |
| Stronność ryglowania | czterostronne |
| Liczba półek | 1 |
| Możliwość przytwierdzenia do podłoża | tak |
| Możliwość przytwierdzenia do ściany | nie |
| Liczba otworów montażowych w dnie | 1 |
| Liczba otworów montażowych w plecach | 0 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Zaloguj się
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.