Kasa pancerna ognioodporna Wertheim EWS1000KB ze wzmocnionym korpusem
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Kasa pancerna ognioodporna Wertheim EWS1000KB ze wzmocnionym korpusem
Podstawowe parametry techniczne modelu:
- wymiary zewnętrzne: (W) 1003 x (S) 810 x (G) 725 mm
- wymiary wewnętrzne: (W) 850 x (S) 660 x (G) 480 mm
- waga: 1060 kg
- pojemność: 269 L
- zamek podstawowy: kluczowy
- zamek dodatkowy: kluczowy
- odporność na włamanie: V CD
- klasa odporności ogniowej: LFS 30
- liczba półek: 2

Wertheim EWSKB to sejfy do zadań specjalnych, które wykazują się najwyższym poziomem zabezpieczeń. Produkt reprezentuje absolutnie topową klasę ochrony antywłamaniowej. Przeznaczony jest do zabezpieczania aktywów o najwyższej wartości w strefach maksymalnego ryzyka, takich jak banki, jubilerzy czy instytucje państwowe. Model ten legitymuje się najwyższą certyfikacją antywłamaniową w klasie V KB, przyznaną przez niemiecką jednostkę VdS zgodnie z normą EN 1143-1. Kluczowe w serii EWSKB austriackiego producenta Wertheim jest oznaczenie "KB", które potwierdza, że sejfy te przeszły specjalistyczne, dodatkowe testy odporności na atak z użyciem wierteł koronowych. Tego rodzaju ochroną mogą poszczycić się tylko najlepsze skarbce. Za taką wytrzymałością stoi potężna, wzmocniona, wielowarstwowa konstrukcja korpusu oraz trójścienne, pancerne drzwi. Oprócz ekstremalnej ochrony antywłamaniowej, większość modeli (z wyjątkiem EWS0849KB, 1902KB i 1904KB) oferuje w standardzie podwójną ochronę, posiadając dodatkowo certyfikat 30-minutowej ognioodporności dla dokumentów (LFS 30P) zgodny z normą EN 15659. Sejfy wyposażone są w szereg dodatkowych zabezpieczeń, m.in. szklaną płytę chroniącą zamek z systemem ryglowania awaryjnego (relocker) i stalowe rygle stałe po stronie zawiasowej.

Najważniejsze zalety techniczne:
- ochrona antywłamaniowa w klasie V zgodnie z normą EN 1143-1, certyfikowana przez VdS,
- dodatkowa certyfikowana ochrona przed wiertłami koronowymi (KB),
- 30-minutowa ochrona przeciwpożarowa dla dokumentów (LFS 30P) zgodnie z normą EN 15659 (w większości modeli),
- wzmocniony, dwuścienny korpus i trójścienne, opancerzone drzwi z podwójnym progiem,
- specjalne uszczelki przeciwpożarowe i dymoszczelne na obwodzie drzwi,
- trójstronny mechanizm ryglowania z masywnymi ryglami stalowymi,
- szklana płyta chroniąca zamek z systemem ryglowania awaryjnego (relocker),
- stalowe rygle stałe po stronie zawiasowej,
- zawiasy zewnętrzne,
- otwór montażowy do zamontowania w podłodze sejfu (modele <1000 kg).
Podobnie jak w przypadku serii DWS i DWSKB, kluczowa różnica między EWS a EWSKB sprowadza się do dodatkowej certyfikacji. Podczas gdy seria EWS posiada certyfikat w klasie V, seria EWSKB oznacza się klasą V KB. Emblemat "KB" potwierdza, że sejf przeszedł pomyślnie specjalistyczne testy odporności na atak przy użyciu wierteł koronowych. To najwyższy możliwy poziom ochrony przed tego rodzaju profesjonalnymi metodami włamania. Z tego powodu prezentowane sejfy Wertheim EWSKB rekomenduje się do profesjonalnych zastosowań, gdzie wymagana jest ochrona przed najbardziej zaawansowanymi metodami włamania. Linia obejmuje osiem modeli, oferując szeroki wachlarz pojemności. Ekstremalny poziom zabezpieczeń odzwierciedla masa urządzeń . Aby ułatwić instalację w trudno dostępnych lokalizacjach, modele od EWS1000KB wzwyż są dostępne w opcjonalnej wersji demontowalnej (rozbieralnej), która jest składana na miejscu u klienta. Warianty gabarytowe o masie całkowitej nieprzekraczającej 1 t powinny być dodatkowo przytwierdzone do podłoża (fabryczny otwór w dnie sejfu) za pomocą zawartych materiałów montażowych.
Wyposażenie podstawowe:
- dwa niezależne, certyfikowane zamki kluczowe S&G (VdS-Klasa 2),
- regulowane półki (jedna, dwie lub trzy, w zależności od modelu),
- otwór na przewody,
- wykończenie lakierem proszkowym w kolorze szarym (RAL 7037).
Zgodnie z rygorystycznymi wymogami dla klasy V, każdy sejf z serii EWSKB jest standardowo wyposażony w dwa niezależne, certyfikowane zamki VdS klasy 2. Daje to gwarancję najwyższego poziomu bezpieczeństwa i pozwala na stosowanie procedur podwójnej kontroli. W konfiguracji bazowej są to dwa zamki kluczowe S&G. Producent umożliwia jednak wymianę zamków kluczowych na dowolne z oferty, np. zamek kluczowy i elektroniczny, zamek szyfrowy mechaniczny i kluczowy, albo po dwa takie same zamki wybranego rodzaju). Bazowo sejfy są przygotowane pod instalację systemu alarmowego (który można dokupić jako wyposażenie dodatkowe) i wykończone lakierem proszkowym RAL 7037. Układ wewnętrzny wypełniają półki regulowane. Wnętrze sejfu można zmodyfikować, dodając dostępne za dodatkową opłatą akcesoria, takie jak szuflady, dodatkowe półki, tace czy efektowne oświetlenie wewnętrzne LED. Istnieje możliwość zwiększenia bazowego poziomu ochrony antyogniowej do 60 minut (LFS 60P). Interesującym dodatkiem jest skrytka wewnętrzna, która jest zamykana osobnym zamkiem kluczowym. W ramach wyposażenia dodatkowego można też wybrać dowolny kolor wykończenia z dostępnych w palecie RAL.
Dostępne wyposażenie dodatkowe:
- zamiana standardowej kombinacji zamków na inne zamki VdS klasy 2 (szyfrowe mechaniczne lub elektroniczne),
- podwyższona ochrona przeciwpożarowa do 60 minut (LFS 60P),
- wersja demontowalna (rozbieralna), składana na miejscu (od modelu EWS1000),
- dodatkowe półki, półki wysuwane, szuflady,
- sejf wewnętrzny,
- zestaw czujników do podłączenia systemu alarmowego (IAS),
- oświetlenie wewnętrzne LED,
- wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL.
Dane techniczne
| Wymiary zewnętrzne | (W) 1003 x (S) 810 x (G) 725 mm |
| Wymiary wewnętrzne | (W) 850 x (S) 660 x (G) 480 mm |
| Waga | 1060 kg |
| Objętość wewnętrzna | 269 L |
| Nazwa serii produktowej | EWSKB |
| Wysokość zewnętrzna | 100 - 104,9 cm |
| Szerokość zewnętrzna | 80 - 84,9 cm |
| Głębokość zewnętrzna | 70 - 74,9 cm |
| Odporność na włamanie | V CD |
| Odporność ogniowa | LFS 30 P |
| Czas ognioodporności | 30 minut |
| Norma ognioodporności | EN 15659 |
| Zamek podstawowy w pozycji 1. | kluczowy |
| Zamek podstawowy w pozycji 2. | kluczowy |
| Wymagana minimalna klasa zamka | 2 x B |
| Zawiasy | zewnętrzne |
| Możliwość zmiany stronności drzwi na lewe | tak |
| Rodzaj frontu | uchylny jednostronnie |
| Kąt otwarcia drzwi | 180° |
| Stronność ryglowania | czterostronne |
| Liczba półek | 2 |
| Możliwość przytwierdzenia do podłoża | tak |
| Możliwość przytwierdzenia do ściany | nie |
| Liczba otworów montażowych w dnie | 1 |
| Liczba otworów montażowych w plecach | 0 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Zaloguj się
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.