Popularne i znane marki sejfów w Polsce

Popularne i znane marki sejfów w Polsce

   Często słyszysz porady, jeśli masz kupić sejf, to kup porządny! Znanej, cenionej marki. No dobrze, ale jakie to marki? Bez problemu wymienisz te produkujące samochody, sprzęt audio, nawet od biedy AGD, ale jacy to są znani producenci sejfów?

   Teoretycznie szybko mógłbyś uzupełnić swoją wiedzę sprawdzając oferty kilku sklepów z sejfami i prawie na pewno tych kilka, które się powtarzają byłyby tymi znanymi. Tylko to takie błądzenie na ślepo, bo gdy trafisz na sklepy sprzedające to, co tanie, a nie godne polecenia możesz wysnuć błędne wnioski.

Producenci sejfów znani z naszego, rodzimego rynku

   Naprawdę trudno wskazać jest tych czołowych producentów sejfów obecnych na naszym rynku. Czy wybrać i wskazać tego, który oferuje jakość za przystępną cenę? Czy może takiego, który na rynku jest najdłużej, lub takiego, który sukcesywnie i często wdraża nowinki technologiczne będąc na przedzie stawki?

Master Lock

   Zaczniemy może od firmy Master Lock, która niedawno obchodziła swoją setną rocznicę powstania. W zasadzie nie tylko dlatego. Drugim powodem jest to, że w czasach, kiedy w Polsce półki świeciły pustkami, nie było dosłownie niczego były… kłódki Master Lock. Przynajmniej wielu dzisiaj już 50-latków może potwierdzić tą tezę. Zapytajcie.

Otóż w 1921 roku powstała wspomniana firma, a już nieco ponad dekadę później wprowadziła pierwszy zamek szyfrowy. Na pewno kojarzycie powielaną potem wszędzie okrągłą kłódeczkę z długim uchem.

   Tuż po wojnie, w której wspierali przemysł wojenny stali się praktycznie z marszu największym producentem kłódek w USA. Wracając do zamków szyfrowych, to także Master Lock wprowadził w 1982 roku pierwszy taki zamek, który można było po prostu zresetować. Pierwsze lata XXI wieku to pierwsza kłódka od Master Lock-a zatwierdzona przez TSA (Administracja Bezpieczeństwa Transportu USA). Nie tak dawno, bo w 20115 roku firma wprowadziła kłódkę z komunikacją Bluetooth®.

Konsmetal

   Ta firma powstała tak jak poprzednio wymieniona w 1991 roku. Produkuje także we wschodniej części Europy, jednak tu niespodzianka, w Polsce. Tak Konsmetal to rodzima firma z fabryką w Nidzicy.

   Mimo iż to nieco ponad 30-sto letnia, to ma się czym pochwalić. Wyróżnia się wysoko rozwiniętymi, własnymi rozwiązaniami technicznymi, co zostało uznane przyznaniem jej Natowskiego kodu podmiotu gospodarki narodowej. Konstrukcje tej marki wyróżniają się bardzo wysoką jakością powiązaną z nowoczesnym wyglądem.

   Innowacyjność Konsmetalu naprawdę robi wrażenie. Oprócz wysokiej funkcjonalności ciągle obniżane są koszty produkcji poprzez tzw. System Zarządzania Gotówką, co przekłada się na konkurencyjność cenową, jednak bez obniżania jakości i trwałości produkowanych sejfów. W tym wypadku śmiało możemy powiedzieć: kupuj, bo Polskie. Naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Metalkas

   To kolejna Polska firma w branży. Powstała nieco ponad dekadę po wojnie, w roku 1957. Początki to działalność rzemieślnicza z kilkoma pracownikami na etacie. Już po paru latach przełomem była znana chyba wszystkim kasetka metalowa, właśnie ich produkcji.

   Firma rozwijała się prężnie i mimo śmierci założyciela (1991 rok) produkcję i projektowanie nadzorowali synowie. Niecałą dekadę później otworzono zakład produkcyjny w miejscowości Lisi Ogon o imponującej powierzchni 1000 m2. Produkowano w nim ponad 20 rodzajów kasetek i metalowych szafek oraz chyba wszystkim nam znane apteczki Metalkas.

   Rok 2000 to wdrożenie projektów sejfów ściennych oraz gabinetowych. Produkty Metalkas o klasie bezpieczeństwa 0 oraz I to główne dzieła krajowej fabryki. Kilka lat później firma przenosi się do prawie cztery razy większych hal produkcyjnych i mocno rozpoczyna ekspansję w kraju otwierając oddziały w Katowicach, Lublinie i Gdańsku.

   Rok 2008 to poszerzenie rynku o Czechy i Słowacje poprzez otworzenie spółki w Czechach. Dwa lata później rejestrują swoją obecność w Berlinie. Ciągły rozwój widać na przykładzie poprawiania procesów produkcji poprzez polepszenie organizacji pracy i wdrażanie nowych systemów jak KAIZEN.

   Aktualnie, po zakupie kolejnych nieruchomości powierzchnia produkcyjno biurowa firmy to 12 000 m2. Dwa lata temu Metalkas wkroczył na giełdę jako Spółka Akcyjna.

Valberg

  Valberg to nie producent sejfów, to znak towarowy, marka firmy Promet. To największy w naszej części Europy producent sejfów oraz wszelkich stalowych mebli jakie znajdziecie w biurze. Co ciekawe, firma produkuje w Bułgarii i Rosji, gdzie zainwestowała w nowoczesne obrabiarki metali i sprzęt do końcowych obróbek i procesów technologicznych. Póki co nadal eksportuje do krajów Europy oraz USA, nie widać zmian związanych z teatrem wojennym południowo-wschodniej Europy.

   Firma jest stosunkowo młoda, bo swoją działalność rozpoczęła w 1991 roku, a mimo to dominuje w produkcji sejfów i zabezpieczeń mechanicznych. Eksportuje obecnie do prawie 30 krajów świata.

Chubbsafes

   Na koniec rodzynek, bo prawie 200 letnia firma bez przerwy zapewniająca bezpieczeństwo w ochronie mienia. Firma działa od czasów gdy na dzikim zachodzie Ameryki Północnej powstawały pierwsze sejfy ognioodporne, czy w Wielkiej Brytanii otrzymano pierwszy patent na szafę antywłamaniową.

   A więc, ta Angielska firma początki produkcji datuje na 1818 rok. Bracia Charles i Jeremiah Chubba współpracowali z bankami wdrażając im swoje rozwiązania w zamkach i szafach pancernych. To oni jako pierwsi opracowali (i opatentowali) system wykrywania nieautoryzowanych prób otwarcia zamka. Dzięki ich rozwiązaniom uzyskano efekt blokady zamka, gdy próbowała otwierać go osoba bez klucza.

   To właśnie rodzeństwo Chubb otrzymało w 1835 roku patent na sejf antywłamaniowy. Wtedy też otworzyli fabrykę sejfów przy okazji nie zapominając o instytucjach finansowych, dla których ciągle opracowywali systemy zabezpieczeń skarbców. Lata 50-te XX wieku to inwazja na Afrykę i Amerykę Północną. Firma pojawiła się w RPA oraz Kanadzie.

Końcem połowy XX w. Opracowali stop metalów odporny na palnik tlenowy. Początkiem lat 60-tych kolejne opracowanie z zakresu metaloznawstwa, tym razem materiał w znacznym stopniu opierający się próbom przewiercenia, czy wypalenia zamków. Idąc dalej ku współczesnym czasom rok 2010 to sejfy Trident odporne nawet na materiały wybuchowe. Można powiedzieć, że ponad 2 wieki tradycji od patentów po rozwiązania mocno wyprzedzające konkurencję.

 

Źródła grafik i zdjęć: Obrazy pochodzą z Freepik

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl