Prywatne skarbce – dlaczego warto zainwestować w bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów?

Prywatne skarbce – dlaczego warto zainwestować w bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów?

Prywatne skarbce to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które poszukują sprawdzonych sposobów na przechowywanie kosztowności, takich jak pieniądze, biżuteria papiery wartościowe czy pamiątki rodzinne. Warto jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju przestrzeń wydzielona w domu umożliwia także właściwe zabezpieczenie broni. W prywatnym skarbcu mogą znaleźć się takie przedmioty jak szafa pancerna na broń, czy też kasetka na broń lub sejf na wyjątkowo ważne dokumenty. Jeśli poszukujesz argumentów, które dadzą Ci jasną odpowiedź na temat korzyści, które niesie za sobą posiadanie prywatnego skarbca, koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu. Zapraszamy!

Co może znaleźć się w prywatnym skarbcu?

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, prywatny skarbiec to miejsce, w którym można przechowywać nie tylko kosztowności. Może znaleźć się w nim również szafa pancerna na broń lub pamiątki rodzinne. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej osoby. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na fakt dotyczący tego, że wyposażenie skarbca w takie elementy jak szafa na broń sprawia, że osoby posiadające odpowiednie uprawnienia zyskują bezpieczną przestrzeń do przechowywania swojego uzbrojenia. Dzięki temu żadna z nieuprawnionych osób nie będzie miała dostępu do tego przedmiotu. Szafa na broń w przypadku jej posiadaczy jest także wyposażeniem niezbędnym z uwagi na przepisy prawa, takie jak Ustawa o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 roku (Dz.U. 1999 nr 53 poz. 549 z późn. zm.). Jeśli chodzi o rodzaj zabezpieczenia, to jego podstawową formą, spełniającą minimalne wymagania, jest sejf S1 na broń. Jeśli zależy Ci na wyższej klasie ochrony, możesz wybrać produkty takie jak szafy S2. Warto jednak pamiętać, że sejf S1 na broń, spełnia wszystkie podstawowe wymagania i jest zabezpieczeniem gwarantującym ochronę broni przed nieuprawnionymi osobami.

Przestrzeń na broń myśliwską – idealny sposób na wykorzystanie prywatnego skarbca

Nie bez powodu poruszamy kwestię związaną z bronią myśliwską w kontekście posiadania prywatnego skarbca. W Polsce myśliwi to grupa ponad 120 tys. osób. Z tego względu warto uwzględnić ich potrzeby również w kontekście posiadania odpowiedniej formy zabezpieczeń. Sejf na broń myśliwską ma nieco inne wymiary niż sejf wykorzystywany do broni krótkiej. Sejf na broń długą, taką jak myśliwska, powinien mieć minimalne wymiary: 145 cm wysokości, 35 cm szerokości i 30 cm głębokości. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb konkretnej osoby, modelu broni i liczby przechowywanych sztuk. Sejf na broń długą dzięki swoim proporcjom idealnie sprawdzi się w prywatnym skarbcu. Jeśli więc jesteś myśliwym i zastanawiasz się nad tego rodzaju rozwiązaniem, to będzie to bardzo dobra opcja. Sejf na broń myśliwską możesz wykorzystać również do przechowywania innych cennych dla Ciebie przedmiotów. Warto postawić wtedy na produkty w klasie S2, ponieważ stanowią one zabezpieczenie, które świetnie sprawdzi się w kontakcie z ewentualnymi włamywaczami.

Prywatny sejf i przechowywanie broni krótkiej – co warto wiedzieć?

Prywatny sejf jest także rozwiązaniem, które bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku przechowywania uzbrojenia o mniejszych gabarytach. Może więc znaleźć się w nim kasetka na broń krótką. Dzięki temu broń będzie właściwe zabezpieczona i chroniona przed dostępem do niej osób nieuprawnionych. Jeśli w Twoim skarbcu znajdzie się kasetka na broń, pamiętaj, aby spełniała ona podstawowe wymogi, zarówno związane z kwestiami bezpieczeństwa, jak i prawnymi. Sejf na broń krótką powinien mieć min. klasę S1. W praktyce oznacza to, że musi mieć ścianki i drzwiczki nie cieńsze niż 3 mm, wykonane z wysokogatunkowej stali. Sejf na broń krótką S1 ma być wyposażony w odpowiedni zamek, który zabezpiecza jego zawartość przed próbami włamania i kradzieży. Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań do przechowywania broni krótkiej w swoim prywatnym skarbcu i zależy Ci na produktach spełniających wszystkie normy i regulacje, w sklepie internetowym IMPEXIMP znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl