Sejf biurowy Wertheim BM25
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Sejf gabinetowy Wertheim BM25
Podstawowe parametry techniczne modelu:
- wymiary zewnętrzne: (W) 905 x (S) 545 x (G) 442 mm
- wymiary wewnętrzne: (W) 855 x (S) 495 x (G) 310 mm
- waga: 240 kg
- pojemność: 131 L
- zamek podstawowy: kluczowy
- odporność na włamanie: II
- ognioodporność: nie
- liczba półek: 2

Sejfy Wertheim BM produkowane w Austrii służą do zabezpieczania mienia o wysokiej wartości. Mogą być wykorzystywane zarówno na potrzeby profesjonalne, jak i używane w domowym zaciszu. Charakteryzują się podwyższonym poziomem zabezpieczeń antywłamaniowych i zostały zakwalifikowane do klasy II (certyfikacja VdS zgodnie z normą EN 1143-1). Konstrukcja sejfów BM opiera się na wielowarstwowym pancerzu: korpus ma budowę dwuścienną, drzwi są trójścienne, a wolne przestrzenie wypełniono specjalnym kompozytem o znacznej odporności na sforsowanie. Dodatkowe zabezpieczenia to trzystronny system ryglowania z masywnymi bolcami stalowymi oraz samodzielny mechanizm blokady awaryjnej, aktywowany w trakcie próby ataku. Rozwiązanie to zapewnia też podstawowy poziom odporności ogniowej zgodny z DIN 4102. Standardowo sejfy są także przystosowane do instalacji systemu alarmowego. Posiadają otwory montażowe, w tylnej ścianie i w dnie, umożliwiające szybkie zakotwiczenie.

Najważniejsze zalety techniczne:
- ochrona antywłamaniowa w klasie II zgodnie z normą EN 1143-1,
- lekka ochrona przeciwpożarowa zgodnie z normą DIN 4102,
- dwuścienny korpus i trójścienne drzwi wypełnione wzmocnionym materiałem,
- trójstronny mechanizm ryglowania z dodatkowym systemem blokady awaryjnej,
- zintegrowana ochrona zamka przed przewierceniem,
- stały profil ryglujący na całej wysokości drzwi od strony zawiasowej,
- zawiasy zewnętrzne,
- przygotowanie do podłączenia do systemu alarmowego (IAS),
- 2x otwory montażowe: w podłodze i ścianie tylnej.
Prezentowana seria sejfów BM jest niezwykle podobna do innej linii producenta - BG. Pod względem parametrów bezpieczeństwa i funkcjonalności wszystkie aspekty obydwu serii są identyczne. Choć obie serie sejfów Wertheim, BG i BM, posiadają tę samą, wysoką klasę odporności na włamanie II (certyfikowaną przez VdS zgodnie z EN 1143-1) oraz oferują lekką ochronę przeciwpożarową (DIN 4102), główna różnica między nimi tkwi w wymiarach zewnętrznych, a konkretnie w szerokości. Linia sejfów BM została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu zwiększonej ochrony w stosunku do klasy I, przy jednoczesnym zachowaniu uniwersalności zastosowań. Sejf Wertheim BM obejmuje siedem modeli, oferując szeroki wachlarz pojemności. Waga tych sejfów odzwierciedla ich wzmocnioną konstrukcję. Instalacja możliwa jest w różnorodnych lokalizacjach, w tym w zabudowach meblowych czy na wyższych piętrach, przy zachowaniu bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wszystkie modele są przygotowane do solidnego zamocowania do podłoża lub ściany, a materiał kotwiący dostarczany jest w komplecie.
Wyposażenie podstawowe:
- certyfikowany zamek kluczowy VdS klasy 1 (Wittkopp 2648),
- regulowane półki (jedna, dwie lub trzy - w zależności od modelu),
- przygotowany otwór na przewody,
- wykończenie lakierem proszkowym w kolorze szarym (RAL 7037).
Wyposażenie podstawowe sejfów BM obejmuje przede wszystkim certyfikowany zamek kluczowy (Klasa 1 - VdS). W zależności od potrzeb i zastosowania można się jednak zdecydować na inny zamek w ramach oferty wyposażenia dodatkowego. Istnieje możliwość fabrycznej zamiany zamka kluczowego na certyfikowany zamek elektroniczny VdS klasy 2 (Wittkopp Primor 2600) lub inny wybrany model, a także dodania do istniejącego drugiego zamka, co istotnie jeszcze bardziej zwiększy ogólny poziom zabezpieczeń antywłamaniowych. Podobny wachlarz personalizacji dostępny jest w zakresie wnętrza sejfu, które można elastycznie dostosować, decydując się m.in. na dodatkowe półki, sejf wewnętrzny zamykany oddzielnym kluczem, szuflady, wysuwane tace czy efektowne oświetlenie LED. Na życzenie za dodatkową opłatą można zrealizować także ekskluzywne wykończenie wnętrza z drewna (dostępne dla modeli o większych gabarytach). Jedną z opcji wyposażenia dodatkowego jest także stalowy cokół z atestem VdS.
Dostępne wyposażenie dodatkowe:
- zamiana lub dodanie innych modeli zamków, np. zamka elektronicznego VdS klasy 2 (Wittkopp Primor 2600),
- wewnętrzny, zamykany skarbczyk,
- dodatkowe półki, wysuwane półki, szuflady,
- ekskluzywne wykończenie wnętrza z drewna (od modelu BM15),
- stalowy cokół z atestem VdS,
- uszczelka przeciwpożarowa na obwodzie drzwi,
- oświetlenie wewnętrzne LED,
- zestaw czujników do podłączenia systemu alarmowego (od modelu BM15),
- wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL.
Dane techniczne
| Wymiary zewnętrzne | (W) 905 x (S) 545 x (G) 442 mm |
| Wymiary wewnętrzne | (W) 855 x (S) 495 x (G) 310 mm |
| Waga | 240 kg |
| Objętość wewnętrzna | 131 L |
| Nazwa serii produktowej | BM |
| Wysokość zewnętrzna | 90 - 94,9 cm |
| Szerokość zewnętrzna | 50 - 54,9 cm |
| Głębokość zewnętrzna | 40 - 44,9 cm |
| Odporność na włamanie | II |
| Norma klasy bezpieczeństwa | EN 1143-1 |
| Odporność ogniowa | nie |
| Zamek podstawowy w pozycji 1. | kluczowy |
| Zamek podstawowy w pozycji 2. | brak |
| Wymagana minimalna klasa zamka | 1 x A |
| Zawiasy | zewnętrzne |
| Możliwość zmiany stronności drzwi na lewe | tak |
| Rodzaj frontu | uchylny jednostronnie |
| Kąt otwarcia drzwi | 180° |
| Stronność ryglowania | czterostronne |
| Liczba półek | 2 |
| Możliwość przytwierdzenia do podłoża | tak |
| Możliwość przytwierdzenia do ściany | tak |
| Liczba otworów montażowych w dnie | 1 |
| Liczba otworów montażowych w plecach | 1 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Zaloguj się
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.