Sejfy biurowe – na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru dobrego sejfu?

Sejfy biurowe – na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru dobrego sejfu?

Zastanawiając się nad tym, jaki sejf biurowy będzie idealnym rozwiązaniem, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. W poniższym artykule ustalimy, czym się kierować przy zakupie sejfu odpowiedniej klasy, jakie powinien mieć on właściwości i jak dobrać najlepszy model, uwzględniając jego przeznaczenie. Jeżeli więc chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, a także dowiedzieć się dużo więcej na temat tego, jak wybrać odpowiedni sejf biurowy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Jaki poziom bezpieczeństwa powinien zapewniać sejf biurowy?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie może być bardzo trudnym zadaniem. Bowiem inne parametry powinien spełniać sejf na pieniądze, a inne produkt przeznaczony do przechowywania broni. Jeśli chodzi o broń, to sejfy, które spełniają podstawowe wymagania oznaczone są klasą ochrony S1. W praktyce oznacza to, że dany produkt został wykonany z wysokiej jakości stali, a jego ścianki i drzwiczki nie mogą być cieńsze niż 3 mm. Należy także pamiętać o tym, że sejf musi być dostosowany do wielkości broni, a także mieć odpowiednio złożony zamek, który uniemożliwi dostęp do jego zawartości osobom nieuprawnionym. Sejf na pieniądze powinien mieć wyższą klasę zabezpieczeń, przynajmniej S2. Dobrze postawić także na produkt, który będzie ognioodporny. To bardzo istotne w przypadku przechowywania większej ilości gotówki w biurze.

W jakim miejscu zainstalować sejf biurowy?

Zastanawiając się nad tym, jaki produkt wybrać do zabezpieczenia kosztowności znajdujących się w biurze, warto rozważyć takie rozwiązania jak sejf ścienny lub sejf podłogowy. Tego rodzaju produkty bardzo dobrze radzą sobie z ochroną cennych przedmiotów, zajmują niewiele miejsca i sprawiają, że wnętrze gabinetu zachowuje swój estetyczny wygląd. Sejf ścienny można łatwo zasłonić przy pomocy mebli, obrazów lub innego rodzaju dekoracji. Sejf podłogowy można ukryć, wykorzystując dywan, wykładzinę, lub ruchomą deskę podłogową. Produkty z tej kategorii są wyjątkowo dyskretne. Dzięki temu ich wykorzystanie zmniejsza ryzyko tego, że podczas próby włamania lub kradzieży, kosztowności ukryte w sejfie zostaną odnalezione i skradzione.

Wygodna konstrukcja i dostępność dla osób upoważnionych

Zastanawiając się na tym, jaki sejf biurowy wybrać, dobrze uwzględnić aspekt związany z dostępem do jego zawartości. Jeśli planujesz ukryć sejf pod wykładziną lub za szafą, to zdecyduj się na przechowywanie w nim przedmiotów, do których nie musisz mieć stałego dostępu, takich jak oszczędności, metale szlachetne czy akty notarialne. Jeśli planujesz przechowywać w sejfie gotówkę, broń lub biżuterię i papiery wartościowe, lepiej zamontować go w miejscu łatwo dostępnym. Warto rozważyć także kwestię związaną z tym, jakie osoby mogą mieć kontakt z zawartością sejfu. Jeżeli chcesz do niej upoważnić członka rodziny lub zaufanego pracownika, wybierz sejf na klucze lub sejf wyposażony w zamek elektryczny. Te mechanizmy umożliwiają łatwą dostępność. Należy jednak pamiętać o tym, aby klucze i kody trafiły wyłącznie w ręce zaufanych osób.

Jak wybrać dobry sejf biurowy – podsumowanie

Przy wyborze dobrego sejfu biurowego na pewno należy mieć na względzie kwestie związane z bezpieczeństwem przechowywanych przedmiotów. Bardzo dobrze sprawdzą się sejfy podłogowe i ścienne. To dyskretna opcja, która świetnie sprawdza się w niewielkich przestrzeniach i pozwala zaoszczędzić miejsce. Sejf na klucze to propozycja dla wszystkich osób, które chcą uprawnić kogoś bliskiego lub zaufanego pracownika do przechowywanych dokumentów lub kosztowności. Pamiętaj, aby dobrze przemyśleć decyzję o zakupie sejfu. Sejfy powinny mieć odpowiednią klasę ochrony. Im cenniejsza jest ich zawartość, tym wyższą ochronę powinny gwarantować sejfy. Jeżeli chcesz mieć w swoim biurze produkt wykonany z wysokogatunkowej stali, wyposażony w zamki o wysokiej klasie bezpieczeństwa odwiedź nasz sklep internetowy i zapoznaj się z całą naszą wyjątkową ofertą. Zapraszamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl