Sejfy depozytowe - przechowywanie pieniędzy w placówkach

Sejfy depozytowe - przechowywanie pieniędzy w placówkach

Pieniądze to łakomy kąsek dla każdego złodzieja, który planuje włamanie. Bez względu na to, czy jesteś osobą prywatną, czy właścicielem przedsiębiorstwa, obracasz pewną ilością gotówki. Musisz o nią w odpowiedni sposób zadbać, by jej nie utracić. Dobre i rozsądne zabezpieczenia to podstawa każdego posiadacza jakiegokolwiek dobytku.

Dowiedz się, jak dbać o swój majątek, chronić go przed złodziejami i w jaki sposób przechowywać pieniądze w placówkach o dużym obrocie gotówki.

Kto potrzebuje miejsca do przechowywania gotówki?

Gotówką na co dzień obraca każdy człowiek, który pracuje i zarabia pieniądze. Większą ilości pieniędzy do przechowania mają przedsiębiorcy i właściciele firm. Tak samo jest w kasach fiskalnych sklepów, zarówno tych większych, jak i mniejszych. Placówki, które obracają większą ilością gotówki muszą zadbać o ich bezpieczeństwo. To bardzo ważne, by jak najszybciej zaplanować zabezpieczenia i czuć się pewniej.

Warto wspomnieć, że w dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na przechowywanie pieniędzy we własnym domu lub firmie. Głównie dlatego, że jest to niepraktyczne i niebezpieczne. Bez względu na to, jakie zabezpieczenia zamontujesz, jest to łakomy kąsek dla złodziei, którzy czyhają na naiwne osoby trzymające swój majątek w przysłowiowej “skarpecie”. Nie warto narażać całego dobytku własnego oraz swojej firmy. Lepiej skorzystać ze wsparcia specjalnych placówek, które na co dzień zajmują się obrotem dużych ilości gotówki, mają ku temu możliwości i odpowiednie zabezpieczenia, które spełniają oczekiwania klientów.

Gdzie można przechowywać duże ilości gotówki?

Dużych ilości pieniędzy nie warto przechowywać w domach ani siedzibie firmy. Bez względu na to, jakie zabezpieczenia zamontujesz, zawsze istnieje niebezpieczeństwo utraty swojego majątku.

Najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania pieniędzy jest bank mający ku temu odpowiednie budynki, pomieszczenia, sejfy i wiele zabezpieczeń, które “stoją na straży” majątku swoich klientów. Bez względu na to, czy jesteś osobą prywatną, czy też właścicielem firmy, warto zdecydować się na przechowywanie gotówki w banku.

Sejfy depozytowe - co to takiego i gdzie są przydatne?

Sejfy depozytowe to skrytki, które służą do przechowywania dokumentów, złota i gotówki. Ich zaletą jest możliwość wkładania i chronienia zawartości bez otwierania drzwi. Urządzenia te charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na włamanie. Właśnie dlatego są najczęściej wybierane do placówek, które charakteryzuje obrót dużej ilości gotówki. Można w nich bezpiecznie trzymać pieniądze, ale zaletą jest również brak konieczności otwierania drzwi, aby włożyć pieniądze do sejfu.

 

Takie skrytki najczęściej stosuje się w różnego rodzaju bankach. Świetnie sprawdzają się jednak również w dużych placówkach handlowych, przedsiębiorstwach, które obracają dużymi ilościami gotówki, a także w recepcjach, gdzie obsługiwane są płatności gotówkowe i co za tym idzie - niezwykle ważne jest ich bezpieczeństwo. Chętnie wybierają je również hotele.

Co można przechowywać w sejfach depozytowych?

Sejfy depozytowe są doskonałą skrytką do przechowywania pieniędzy, głównie dlatego, że można w nich umieścić gotówkę bez otwierania drzwi. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie w bankach oraz na recepcjach i gwarantuje bezpieczeństwo przed ewentualnymi włamaniami czy kradzieżą. Sejfy depozytowe wykorzystuje się w dużych placówkach, które zajmują się obrotem dużych ilości gotówki. 

Jakie przedmioty przechowywane są w sejfach depozytowych? Najczęściej są to duże ilości gotówki. Wiele osób decyduje się jednak także na przechowanie w nim bardzo ważnych, a nawet kluczowych dokumentów, takich jak na przykład akty urodzenia, akty własności, obligacje, czy ubezpieczenia. Można tam przetrzymywać również ważne klucze, najdroższą biżuterię i inne kosztowności. 

Sejfy depozytowe umieszczone przykładowo w bankach, są znacznie większą gwarancją bezpieczeństwa niż sejfy domowe. Właśnie dlatego wiele osób prywatnych również decyduje się na przechowywanie istotnych dla siebie rzeczy w depozycie. Nic w tym dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie jest znacznie bardziej bezpieczne, a taka osoba może czuć się spokojnie. Sejfy z kosztownościami pozostawione w domu bez dodatkowych zabezpieczeń bywają narażone na znacznie większe niebezpieczeństwo.

Jakie zabezpieczenia powinny mieć sejfy bankowe?

Sejfy depozytowe to jedne z najbezpieczniejszych rozwiązań, w których można przechowywać gotówkę i najcenniejsze przedmioty. Gwarantują one najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu każdy, kto oddaje cenne przedmioty do takich skrytek, na przykład w banku, może czuć się bezpiecznie. Ich ogromną zaletą jest możliwość włożenia do nich przedmiotów bez otwierania drzwiczek. Jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie spełniające oczekiwania wielu osób, którym zależy na przechowywaniu najcenniejszych przedmiotów w bezpieczny sposób.

Każdy sejf depozytowy, który znajduje się w banku, jest wyposażony w profesjonalny zamek kluczowy lub otwierany kartą magnetyczną. Niektóre banki i placówki decydują się na zamek szyfrowy lub biometryczny. 

Ważnym “zabezpieczeniem” dla takich skrytek jest ich budowa oraz montaż. Są one wykonane z solidnej stali, w wielu przypadkach producent decyduje się na podwójne ściany, a pomiędzy nimi umieszczają dodatkowe obciążenia i zabezpieczenia. Drzwi antywłamaniowe stanowią dodatkowe bezpieczeństwo przed włamaniem. Niejednokrotnie są również wykonywane z podwójnych warstw, by zapewnić użytkownikom większe bezpieczeństwo. Istotny jest również wybór zamka. Warto wybrać dwa, aby zabezpieczenie było podwójne. Montaż sejfu depozytowego jest również kluczowy w zapewnieniu komfortu klientom. Urządzenie musi być prawidłowo zamontowane, najlepiej by zostało zabetonowane w ścianie lub podłodze. Dzięki temu produkt jest nieruchomy, a złodziej nie ma możliwości wykraść całej skrytki.

Sejf jest zbudowany z najwyższej jakości, solidnych materiałów, które trudno jest uszkodzić i zniszczyć. Zwykle przez producentów wybierana jest stal. 

Skrytki są zaopatrzone w certyfikaty bezpieczeństwa, które są przyznawane doskonale sprawdzonym urządzeniom. Wśród nich można wyróżnić między innymi:

Certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, Certyfikat VDS, Certyfikat ECB-S.

To bardzo istotne, aby produkty posiadały nie tylko zabezpieczenia antywłamaniowe, ale również były chronione przed pożarem i powodzią. Istnieją zabezpieczenia antypożarowe i antypowodziowe. Warto z nich skorzystać. 

Jak wybrać idealne sejfy depozytowe?

Złote rady co do wyboru idealnych sejfów depozytowych nie istnieją. Skrytka powinna spełniać oczekiwania użytkownika i być bezpieczna. Aby wybrać odpowiedni produkt, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jak duży produkt będzie Ci potrzebny? Ile i jakie rzeczy chcesz w nim przechowywać? Jak często będziesz używać produktu? Ile osób będzie z niego korzystać? Gdzie go zamontujesz? Oczywiście trzeba mieć świadomość, że takie skrytki najczęściej są montowane w placówkach o dużym obrocie pieniędzy, dlatego na pewno trzeba zadbać o urządzenie większych rozmiarów i zapewnić możliwość korzystania z niego większej liczbie osób. Najczęściej dostęp mają pracownicy, którzy właśnie znajdują się w placówce na zmianie. Warto pomyśleć o systemie otwierania skrytki, która pozwala na ocenę, kto i w jakich godzinach danego dnia ma do niej dostęp.

Kiedy odpowiesz na te pytania, przeanalizuj produkty w sieci, przeczytaj opinie innych użytkowników, by poznać ich zdanie. Pamiętaj jednak, że sejf depozytowy to urządzenie, które będzie miało swoje miejsce w placówce o dużym obrocie gotówki. Musi być on zamontowany w bezpieczny sposób, a dostęp do wrzucania do środka gotówki powinien być prosty, ale również bardzo bezpieczny. 

Warto również skonsultować się z profesjonalistą, który zna się na tego typu produktach. Można wybrać się do sklepu, który zajmuje się sprzedażą tego typu produktów. W ten sposób możesz być pewny, że produkt, który kupisz, spełni Twoje oczekiwania i posłuży Ci przez długi czas.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl