Sejfy meblowe – jak zapewnić bezpieczeństwo swoim przedmiotom?

Sejfy meblowe – jak zapewnić bezpieczeństwo swoim przedmiotom?

Planujesz mieć w swoim domu, biurze lub w firmie sejf meblowy? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Znajdziesz w nim informacje dotyczące tego, jak wybrać najlepszy sejf meblowy, który pozwoli Ci na skuteczną ochronę dokumentów i kosztowności. Prezentowane w poniższym tekście rozwiązania na pewno pomogą Ci w podjęciu decyzji. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi cennymi wskazówkami!

Określ przeznaczenie sejfu

Wybierając sejf biurowy, powinieneś ustalić, jakie przedmioty będą w nim przechowywane. Inne parametry powinien spełniać sejf na broń, a inne produkt przeznaczony do ochrony ważnych dokumentów. Sejf na broń musi spełniać określone regulacje i normy prawne, gwarantujące przynajmniej podstawową klasę ochrony, czyli S1. Produkty tej kategorii muszą mieć ścianki i drzwiczki wykonane z wysokogatunkowej stali, o grubości nie mniejszej niż 3 mm. Ważny jest także odpowiedni zamek, który będzie skutecznym zabezpieczeniem przed dostępem do broni osób nieupoważnionych. Jeśli sejf domowy ma służyć do przechowywania kosztowności, takich jak pieniądze, metale szlachetne, biżuteria czy akty notarialne, warto postawić na produkty o wyższej klasie ochrony. Należą do nich sejfy S2, posiadające bardziej złożone systemy zabezpieczeń. Produkt musi także pasować rozmiarem do wielkości mebla, w którym będzie się znajdował. Należy więc ustalić, czy będzie to szafa, biurko, kredens, czy inny mebel.

Dopasuj rodzaj zamka do swoich preferencji

Sejf meblowy powinien być dostosowany do potrzeb konkretnej osoby. Jeśli produkt wyposażony jest w zamek mechaniczny, który można otworzyć za pomocą kluczy, warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Sejf meblowy może mieć także zamek elektroniczny lub biometrycznym. To rozwiązania szybkie w obsłudze, więc warto je rozważyć. Istotne jest także określenie tego, gdzie będzie wykorzystywany sejf meblowy. Jeżeli produkt będzie użytkowany w warunkach domowych, możemy sobie pozwolić na instalację sejfu w ścianie czy też w podłodze. W instytucjach i przedsiębiorstwach nie zawsze pojawia się taka możliwość. Sejfy ścienne sprawdzą się najlepiej w miejscach, w których można je zamontować na stałe. Warto więc dopasować produkt do konkretnej placówki, w której będzie on użytkowany.

Poziom zabezpieczenia

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, im cenniejsze przedmioty planujesz chronić, tym bardziej zaawansowany powinien być sejf domowy. Warto więc rozważyć dodatkowe rozwiązania, które pozwolą podnieść poziom bezpieczeństwa kosztowności. Możesz postawić na sejfy ścienne, które znacznie trudniej uszkodzić, ponieważ ograniczają możliwości podczas próby rabunkowej. Dobrze też zatroszczyć się o system alarmowy, który w trakcie usiłowania kradzieży powiadomi o zdarzeniu odpowiednie służby. Sejfy na broń muszą posiadać odpowiednią klasę zabezpieczenia. Podstawowa ochrona to klasa S1. Jest ona zgodna z przepisami krajowymi oraz europejskimi. Sejf na pieniądze lub inne kosztowności powinien spełniać wymagania zgodne z normami EN 14450. Oznacza to, że sejf na pieniądze lub inne drogocenne przedmioty musi mieć ścianki i korpus o grubości nie mniejszej niż 4 mm. Materiałem wykorzystywanym do produkcji tego typu rozwiązań jest stal wysokiej jakości. Zamki muszą mieć klasę A lub B zgodnie z europejską normą EN 1300. Dla przykładu sejfy ścienne wyposażone w zamki klasy C muszą mieć min. 1 milion kombinacji.

Sejfy meblowe – jak wybrać właściwe rozwiązanie?

Analizując kwestię związaną z wyborem odpowiedniego produktu, sejf, który najlepiej spełni swoje zadanie, będzie dostosowany do rodzaju, a także wartości przedmiotów, które będą w nim przechowywane. Sejf na broń może mieć klasę zabezpieczeń na poziomie S1. Jeśli planujesz zabezpieczyć w swojej nieruchomości cenniejsze przedmioty, dobrze postawić na sejf domowy o klasie zabezpieczeń S2. Produkty z tej kategorii gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa. Dobrze też rozważyć inwestycje w dodatkowe środki ochrony, takie jak alarm, który powiadomi odpowiedni służby o tym, że doszło do próby kradzieży Twojego mienia.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl