Zakup sejfu sklep stacjonarny kontra internetowy

Zakup sejfu sklep stacjonarny kontra internetowy

   Dzisiaj gdy ponad 60% klientów robi zakupy w sklepach internetowych zakup sejfu właśnie w takim sklepie wydaje się oczywisty. Ale czy na pewno tak jest? Sklepy internetowe sprzedają z roku na rok coraz więcej, ale nie znaczy to, że wygodniej i dobrze jest kupić każdy produkt w sklepie internetowym, czyli na odległość. Oczywiście wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, a czy tak jest? Dlaczego spróbujemy się nad tym zastanowić.

Niższa cena produktów

   Sklep internetowy jest zdecydowanie mniej obciążony kosztami prowadzenia działalności, niż sklep stacjonarny. Właściciel sklepu internetowego na pewno ma też koszty, takie jak magazynowanie produktów, obsługa sklepu i wysyłek. Do tego często musi spierać się marketingowo, co też generuje koszty, jednak według nas te koszty są zdecydowanie mniejsze niż tradycyjnego sklepu.

   Właśnie z powyższych powodów, produkty w sklepie internetowym z reguły są tańsze. I tu cenna uwaga: to że widzisz w sklepie internetowym sejf tańszy niż wszędzie na około siebie, nie znaczy że produkt ten jest drugiej jakości lub wadliwy. To właśnie mniejsze koszty powodują, że możesz kupić go taniej.

   Jak już wspomnieliśmy na początku niższe koszty prowadzenia takiej działalności powodują że produkt dla ciebie z reguły jest tańszy. Oczywiście nie zawsze tak musi być, ale w większości przypadków tak właśnie jest.

   Walka między sklepami internetowymi prowadzi także do ciągłych promocji i okazjonalnych rabatów. Mamy przecież Black Friday czy Cyber Monday. W te dwa wyznaczone dni w ciągu roku możesz kupić produkty zdecydowanie taniej niż zwykle.

   Sklepy często prowadzą weekendowe promocje, a bardzo często w okresie świątecznym, czy na przełomie roku wyprzedają towar z poprzednich serii. To dobra okazja dla kupca.

Prawa klienta przy zakupie na odległość

   Choć sejfy nie należą do lekkich, ich transport kosztuje to w ogólnym rozrachunku zdecydowanie lepiej kupić taki produkt na odległość. Dlaczego?

   Ponieważ masz prawo zwrotu do 14 dni, a bardzo często sklepy wydłużają te terminy, co przemawia za zakupem poza lokalem przedsiębiorcy, czyli w sklepie internetowym. Jasne jest, że aby móc zwrócić poniesiesz koszty tego zwrotu – jednak ciągle masz taką możliwość, w przeciwieństwie do zakupu w lokalnym sklepie.

Większy wybór

   Bardzo dużo ilość sklepów nie magazynuje produktów, tylko bierze je prosto od producenta lub hurtowni, a na swojej stronie prezentuje jako katalog produktów, które może bardzo szybko i sprawnie do ciebie wysłać.

   Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z sytuacją, gdy wchodzisz do sklepu w jakimś lokalu i próbujesz coś kupić. Okazuje się że tego nie ma w danym kolorze, tamtego w danej wielkości, a jeszcze coś innego jest tylko producenta którego nie chcesz kupić. Taka sytuacja raczej na pewno nie spotka cię, gdy wertujesz w stronę sklepu internetowego. Tu po prostu masz wszystko do kupienia, co tylko sobie wymyślisz i z dowolnej części świata.

   Większy wybór to nie tylko modele. Masz możliwość wybrania sejfu wśród wielu producentów. Z naszej obserwacji wynika, że sklepy stacjonarne nie mają wyboru wielu marek, trzymają się wąskiej grupy, z reguły tych z którymi najlepiej im się współpracuje.

Dodatkowe przywileje i bonusy

   Z reguły możesz otrzymać specjalistyczną pomoc, ponieważ sklepy internetowe w dużej części nastawione są tylko i wyłącznie na jedną branże, a to znaczy, że obsługa takiego sklepu doskonale zna się na tym co sprzedaje.

   Z racji właśnie tego, że sklep sprzedaje produkty tylko danego asortymentu ma rozwiniętą bardzo dobrze spedycję jak i usługi poboczne. Możesz być pewien, że otrzymasz pomoc w montażu, a często sejf przywiezie do Ciebie ekipa, która od razu go zamontuje. Więc nie tracisz czasu na umawianie się z kimś innym na montaż, a często, gdy mieszkasz w niedużym mieście możesz mieć kłopot ze specjalistą od montażu sejfu.

   Oczywiście naszej branży z reguły nie dotyczą rabaty związane z kolejnym zakupem, bo sejf raczej kupujesz jeden. Ale co innego, gdy chętnie pomagasz rodzinie lub znajomym, wtedy możesz pomóc w zakupie i skorzystają oni z rabatów na kolejne zakupy.

A czy istnieją minusy?

   Pierwszym i chyba najpoważniejszym minusem jest brak możliwości zobaczenia tego co chcesz kupić. W sklepie online opierasz się na suchych danych z tabeli i na zdjęciach. Choć dzisiaj technologia pędzi do przodu i możesz zobaczyć na prezentacji online sejf, to jednak nie będzie ten zakup taki sam jak towaru z półki.

   Z racji potęgi internetu, globalizacji firm zawsze istnieje ryzyko, że padniesz ofiarą jednego z oszustów. O ile stacjonarnie widzisz osobę od której kupujesz, tak w e-commerce sprzedawca nie jest Ci znany „z oczu”. Ale by nie pozostać z niczym, lub z podmienionym produktem możesz zrobić wszystko, by zminimalizować ryzyko. Wystarczy, że sprawdzisz, czy firma naprawdę istnieje, a w przypadku droższych zakupów spróbuj dowiedzieć się, gdzie można spotkać właściciela – na pewno będzie pomocny i chętny do rozmowy, mimo, że nie prowadzi sklepu na danej ulicy. A najlepszym wyborem jest zakup w sklepie, który istnieje pod tym adresem internetowym kilkanaście lat.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl