Szafy metalowe – jakie korzyści przynoszą do Twojego biura?

Szafy metalowe – jakie korzyści przynoszą do Twojego biura?

Analizując kwestie związane z tym, jakie korzyści daje szafa metalowa, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Oczywiście jednym z pierwszych atutów, jaki przychodzi na myśl, jest ochrona ważnych dokumentów. Dzięki temu ich przechowywanie może być zgodne z RODO i innymi postanowieniami dotyczącymi ochrony danych. Szafy metalowe mogą służyć do zabezpieczenia umów handlowych lub innej ważnej dokumentacji. Jeśli chcesz poznać dodatkowe korzyści płynące z wykorzystania tego rodzaju produktów, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Kwestie związane z bezpieczeństwem

Wspomnieliśmy na wstępie o kwestiach związanych z bezpieczeństwem dokumentów, jednak jest to temat na tyle ważne, że należy go rozwinąć. Szafa metalowa w Twoim biurze powinna mieć klasę ochrony adekwatną do przechowywanych w niej dokumentów. Szafy mogą spełniać takie normy jak:

  • EN 14450
  • EN 1143-1
  • Zarządzenia MON Nr 59/MON oraz Nr 46/MON
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012 r.

Innymi wymaganiami prawnymi są objęte zestawienia księgowe, a innymi tajne dokumenty przechowywane w instytucjach publicznych. Mamy również przepisy RODO obowiązujące w naszym kraju, które wymagają przestrzegania określonych procedur w kontekście przechowywanych dokumentów. Szafa metalowa musi więc być dostosowana do przedmiotów, które są w niej przechowywane.

Dobra organizacja dokumentacji

Szafa metalowa to rozwiązanie, które ułatwia codzienną organizację pracy. Tego rodzaju produkty pozwalają na sortowanie najważniejszych dokumentów i łatwość w ich odnalezieniu. Dzięki temu praca jest bardziej wydajna. Szafa pancerna pozwala także ograniczyć grono osób, które ma dostęp do jej zawartości. W przypadku tego rodzaju rozwiązań warto postawić na odpowiednie zamki, spełniające normę EN 1300. W zależności od klasy zamek gwarantuje od 10 tys. do ponad miliona kombinacji. Dzięki temu szafa metalowa może zapewnić wysoki poziom ochrony wszystkim przedmiotom, które są w niej przechowywane. Wiele modeli dostępnych na rynku jest wyposażonych w modularne rozwiązania, które można rozbudowywać zgodnie z własnymi potrzebami, co pozwala na komfortowe przechowywanie akt, segregatorów czy innych materiałów. Jeżeli więc szukasz sprawdzonego rozwiązania do biura lub instytucji, to szafa metalowa będzie świetnym wyborem, który usprawni Twoją pracę.

Zabezpieczenie przed pożarem

Szafa metalowa, w której przechowywane są bardzo cenne dokumenty, pieniądze lub papiery wartościowe, powinna być dodatkowo zabezpieczona właściwą klasą ognioodporności. Jeśli chodzi o normy, którymi warto się sugerować, dobrze zwrócić uwagę na:

  • EN 1047-1
  • PN-EN 15659:2009
  • PN-EN 1047-1:2000

Określają one wydajność, a także czas ochrony podczas pożaru. Jest to bardzo ważny aspekt w przypadku przechowywania cennych dokumentów. Im ważniejsze przedmioty skrywa szafa pancerna, tym wyższe normy powinny być uwzględnione podczas zakupu określonego produktu. Przykładowo, norma PN-EN 15659:2009, o klasie LFS 60 P gwarantuje ochronę przed pożarem do 60 minut. Jest to czas niezbędny do przeprowadzenia interwencji i ugaszenia płomieni w zasięgu szafy.

Łatwość dostępu

Szafa metalowa nie zawsze musi skrywać tajne dokumenty czy też duże sumy pieniędzy. Czasem po prostu ułatwia wykonywanie codziennej pracy. Rozwiązania takie jak szafki na akta osobowe, czy szafka BHP są bardzo praktycznym dodatkiem do biura, przedsiębiorstwa czy też instytucji publicznej. Wykorzystanie tego rodzaju produktów wpływa pozytywnie na efektywność pracy i sprawia, że wykonywane obowiązki są w pełni bezpiecznie.

Jakie korzyści dla biura przynoszą szafki metalowe?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się wybrać takie produkty jak szafka BHP, czy też szafki na akta osobowe, możesz mieć pewność, że są to rozwiązania, które usprawnią działanie Twojej firmy, ponieważ gwarantują sprawną organizację pracy. Szafa metalowa nie tylko chroni dokumenty przed kradzieżą, ale także może stanowić zabezpieczenie przed pożarem lub dostępem do jej zawartości osób nieuprawnionych. Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań, odwiedź nasz sklep internetowy. Znajdziesz tam takie produkty jak metalowa szafka na klucz, czy sejf na broń S1. Serdecznie zapraszamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl