Zadbaj o bezpieczeństwo w farmacji z sejfem na leki.

Zadbaj o bezpieczeństwo w farmacji z sejfem na leki.

Farmacja to dziedzina, w której bezpieczeństwo musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu. Tyczy się to zarówno jakości samych leków, ich odpowiedniego zastosowania, jak również - właściwego zabezpieczania przed dostaniem się w niepowołane ręce. Zbagatelizowanie tego obszaru może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami dla Ciebie i Twoich pacjentów. Z jednej strony utrata leków to realne straty finansowe – liczone w setkach, a nawet tysiącach złotych. Z drugiej natomiast – dostanie się ich w niepowołane ręce może mieć również bardzo negatywne skutki - zagrażające nie tylko zdrowiu, a czasami również życiu. Aby wyeliminować bądź przynajmniej ograniczyć ryzyko takiego niebezpieczeństwa, warto stosować odpowiednie zabezpieczenia, które pozwolą uchronić leki.

Dowiedz się, czym są, jakie mają zastosowanie, a przede wszystkim – dlaczego warto postawić na sprawdzone sejfy na leki.

Sejf na leki – co to jest i do czego służy? 

Sejfy przeznaczone do przechowywania leków, to cała gama produktów służących do zabezpieczania tego typu produktów medycznych zarówno przed kradzieżami, uszkodzeniami, jak i zniszczeniem (w tym utratą swoich właściwości). W zależności od rodzaju asortymentu, lokalizacji oraz konkretnych potrzeb - mogą przyjmować różnorodne formy. Od małych i poręcznych sejfów, poprzez średnie, aż po duże i pojemne szafy - wyposażone w podstawowe lub zaawansowane systemy zabezpieczające.

Przeznaczenie sejfów na lekarstwa, czyli w jakich miejscach sprawdzają się najlepiej?

W tym obszarze możemy wytypować dwa główne obszary zastosowania sejfów na leki.

  • Po pierwsze - idealnie odnajdują się we wszelkiego rodzaju aptekach, w których mogą służyć do zabezpieczania szczególnie drogich oraz ciężko dostępnych substancji, a także tych, których niewłaściwe stosowanie może być niebezpieczne (leki psychotropowe, substancje narkotyczne itp.).
  • Po drugie - miejscem ich zastosowania może być placówka medyczna - zarówno szpital, przychodnia, jak i gabinet lekarski.

Jakie leki można przechowywać w sejfach?

Głównym celem stosowania tego rodzaju rozwiązań jest oczywiście skuteczna ochrona leków, chociażby przed kradzieżami. W związku z tym, da się w nich zabezpieczać zarówno lekarstwa w formie tabletek, płynów, kropli czy strzykawek. Warto jednak wziąć pod uwagę, że różne środki medyczne mogą mieć również różnorodne preferencje związane ze sposobem ich magazynowania.

W związku z powyższym w klasycznych sejfach z powodzeniem można przetrzymywać klasyczne produkty, które nie posiadają szczególnych wymagań. Jeżeli celem takich rozwiązań ma być ochrona leków przed wysokimi temperaturami – wówczas należy wybrać sejf, który posiada odpowiednie funkcjonalności, jak np. ognioodporność.

Właściwie dobrane rozwiązania stanowią również jeden z najlepszych sposobów na ochronę produktów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Doskonały przykład stanowi tzw. sejf na leki narkotyczne, psychotropowe, czy po prostu przeterminowane. Zanim zostaną przekazane do utylizacji - należy dopilnować, aby pod żadnym pozorem nie dostały się w niepowołane ręce.

Chcesz, aby Twoje leki były właściwie chronione?

Przejdź do naszego internetowego sklepu z sejfami, w którym znajdziesz szeroki asortyment rozwiązań dostosowanych również do przechowywania leków. Za sprawą IMPEXIMP możesz wybierać spośród bogatego wachlarza rozmiarów, funkcjonalności, a nawet cen, dzięki czemu dopasujesz je zarówno do swoich potrzeb, jak i możliwości finansowych.

Wybór właściwego sejfu na leki może być trudny. Dlatego pamiętaj, że nasz zespół chętnie ułatwi Ci to zadanie. W razie pytań - przejdź do kontaktu i zapytaj nas, o co tylko zechcesz!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl