Zakup sejfu do kancelarii prawnej. Jak bezpieczenie przechowywać akta osobowe i poufne dokumenty.

Zakup sejfu do kancelarii prawnej. Jak bezpieczenie przechowywać akta osobowe i poufne dokumenty.

Kancelarie prawne zdecydowanie zaliczają się do tej grupy miejsc, w których bezpieczeństwo oraz absolutnie pełna poufność przetrzymywanych dokumentów powinny znajdować się zawsze na pierwszym miejscu. Z jednej strony jest to podyktowane przepisami prawa. Natomiast z drugiej – faktem, że brak odpowiedniej ochrony może spowodować, że niektóre informacje trafią w ręce niepowołanych do tego osób. A to z kolei jest w stanie rodzić bardzo, ale to bardzo poważne konsekwencje - zarówno wizerunkowe, prawne, jak i czysto finansowe.

Co zrobić, aby dokumenty i inne ważne rzeczy, które są wykorzystywane w kancelariach prawnych, były zabezpieczone w najlepszy możliwy sposób? Odpowiedzi na to zagadnienie mogą stanowić właściwie dobrane oraz zamontowane sejfy. Sprawdź, do czego możesz je wykorzystać i w jaki sposób wybrać odpowiedni sejf lub szafę do kancelarii prawnej i nie tylko.

Szafy w kancelariach prawnych – jakie znajdują zastosowanie i dlaczego powinny znaleźć się na wyposażeniu takich miejsc?

Odpowiednio dobrana szafa stanowi rozwiązanie, które powinno zagościć w każdej profesjonalnej kancelarii, która ma na względzie zarówno bezpieczeństwo, a dodatkowo chce poprawić ergonomię pracy. O tym jakie są rodzaje szaf na dokumenty i jak są sklasyfikowane pisaliśmy już tutaj. Najważniejszymi aspektami, które przemawiają na korzyść takich rozwiązań, są:

  • Ochrona przed kradzieżą - szafa bądź sejf może stanowić skuteczną barierę, która zapobiegnie sytuacjom, w których ważne dokumenty (akty spraw, dane osobowe, teczki, umowy itp.) mogłyby wpaść w niepowołane ręce.
  • Uporządkowana archiwizacja - powód zastosowania tego typu formy zabezpieczenia może być także bardziej prozaiczny. Mianowicie, trzymanie “poukładanych” dokumentów zawsze w jednym miejscu, pozwala ograniczyć ryzyko celowego lub przypadkowego “zawieruszenia się”. Tego typu mebel z jednej strony umożliwia sprawną archiwizację dokumentacji, a co za tym idzie – utrzymywanie jej w ładzie oraz porządku.
  • Ochrona przed zniszczeniem - właściwie dobrany sejf lub szafa na dokumenty jest w stanie zabezpieczyć również przed innymi zagrożeniami, do których możemy zaliczyć, chociażby pożar.

W związku z powyższym, szafa na dokumenty tajne i poufne, a także papierowe dane osobowe, może znaleźć zastosowanie w takich miejscach, jak: kancelarie radców prawnych, adwokatów, notariuszy, prokuratorów, komorników, jak i innych ekspertów oraz specjalistów z dziedziny prawa.

Jak podejść do wyboru odpowiedniej szafy, która zagości w kancelarii prawnej?

Aby podjąć właściwą decyzję, która sprawi, że w Twojej kancelarii znajdzie się dopasowana szafa – kieruj się poradami zawartymi w poniższej instrukcji.

  1. Określ przeznaczenie - zdecyduj, jaki rodzaj dokumentów (poufne, tajne, ściśle tajne) czy innych przedmiotów ma się z nim znaleźć. Wybierz szafę, która będzie miała odpowiednią pojemność nie tylko dziś, ale także za 4-5 lat.
  2. Wskaż lokalizację - podejmij decyzję, w jakim miejscu ma docelowo zostać umieszczona szafa. Jakie są preferowane wymiary mebla?
  3. Ustal budżet - zastanów się, jakimi środkami finansowymi dysponuje Twoja kancelaria.

Jaka jest cena szafy, która sprawdzi się w kancelarii prawnej?

Dokładna kwota inwestycji związanej z tego typu przedsięwzięciem jest zależna od kilku aspektów, do których możemy zaliczyć między innymi: rozmiar szafy, jej markę, klasę odporności, zastosowane zamki, jak i kilka innych parametrów.

  • Podstawowe modele, które z powodzeniem odnajdą się w małej kancelarii, to wydatek rzędu  do 3500 złotych.
  • Rozwiązania z tzw. średniej półki, które zaoferują więcej miejsca i jeszcze lepszą ochronę, to z kolei inwestycja na poziomie 5000 złotych.
  • TOPowe produkty, które znajdą zastosowania w dużych kancelariach i zapewnią bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa także dla dokumentów ściśle tajnych, wiążą się z koniecznością wydania nawet 12000 złotych.

Szukasz sprawdzonej szafy, która zadba o bezpieczeństwo dokumentów w Twojej kancelarii prawnej?

Z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz ją w naszym sklepie internetowym IMPEXIMP. Udaj się do niego już teraz, aby zapoznać się z szafami na dokumenty niejawne , a także całym szeregiem innych rozwiązań, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo.

Zwróć uwagę, że jako prawdziwi eksperci od zabezpieczania kosztowności, broni oraz dokumentów - jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby służyć fachowym i merytorycznym wsparciem. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub mailowo i zadasz nam dowolne pytanie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl