5 powodów, dlaczego posiadanie sejfu w domu lub mieszkaniu to dobry pomysł.

Sejf w domu lub mieszkaniu. 5 powodów, dlaczego warto go mieć.

Czy banki, urzędy oraz duże przedsiębiorstwa są jedynymi miejscami, w których warto, a czasami wręcz trzeba korzystać z profesjonalnych sejfów? A co z kosztownościami pozostającymi w rękach osób prywatnych? Czy one nie zasługują na zbliżony lub taki sam poziom ochrony?

Ochrona naszych kosztowności, dokumentów oraz zachowanie prywatności i poufności są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego warto mieć sejf? W tym artykule przedstawimy aż 5 kluczowych argumentów za tym, aby sejf zagościł w Twoim mieszkaniu lub domu. Sprawdź i przekonaj się, dlaczego warto zadbać o to, aby stał się stałym wyposażeniem Twojej nieruchomości!

Powód nr 1: sejf pozwala na skuteczną ochronę tego, co dla Ciebie najważniejsze

Biżuteria, pieniądze w gotówce, a także bardzo, ale to bardzo ważne dokumenty.  Jeśli do tej pory zdarzyło Ci się trzymać je w komodzie wraz ze skarpetkami, na dnie szafy, odsłoniętym regale lub po prostu - w niczym niezabezpieczonej szufladzie Twojego biurka – z pewnością zdajesz sobie sprawę, że stanowiło to prawdziwą gratkę dla każdego złodzieja.

Przy tak słabym zabezpieczeniu wystarczy jedynie chwila nieuwagi, dłuższa nieobecność w domu albo zaproszenie do niego niewłaściwej osoby. Tylko tyle, aby to, na co pracujesz długimi latami - zniknęło szybko i prawdopodobnie bezpowrotnie. Biżuteria rodzinna, oszczędności w gotówce, ważne dokumenty, a nawet broń - to wszystko możemy przechowywać w sejfie, chroniąc te wartościowe przedmioty przed kradzieżą i niepowołanym dostępem.

Powód nr 2: sejf do domu lub mieszkania to niewielki wydatek

Inwestycja w domowy sejf to inwestycja na lata. Wydanie jednorazowej sumy na jakościowy sejf zapewni Ci wieloletnią ochronę wartościowych przedmiotów. Warto zauważyć, że taka inwestycja może się szybko zwrócić, ponieważ zapewnia nie tylko fizyczną ochronę, ale także spokój i poczucie bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wartość rzeczy, które możesz w nim zabezpieczyć. Podstawowe rozwiązania, w których z łatwością umieścisz to, na czym najbardziej Ci zależy, to wydatek mieszczący się w granicach od 1500 do 2000 złotych brutto.

Oczywiście, wraz ze wzrostem poziomu zabezpieczeń i zastosowania coraz bardziej zaawansowanej technologii, idą również ceny (które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych). Jednak to, ile finalnie zapłacisz za ten rodzaj ochrony - zależy głównie od Twoich preferencji.

Powód nr 3: chroni nie tylko przed złodziejami

Weź pod uwagę, że właściwie dobrane rozwiązanie stanowi doskonałą ochronę nie tylko przed ludźmi łasymi na cudzą własność. Ważne dokumenty, takie jak umowy, akta medyczne, polisy ubezpieczeniowe czy testamenty, są nie tylko wartościowe, ale również kluczowe dla naszej przyszłości. Trzymanie ich w sejfie zapewnia ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak pożary, zalania czy inne klęski żywiołowe, które mogą zniszczyć nasze dokumenty.

Powód nr 4: sejf jest prosty w montażu 

Niektórzy z nas mogą obawiać się, że instalacja sejfu będzie skomplikowanym zadaniem. W zależności, na jaki produkt się zdecydujesz – jego instalacja może ograniczyć się zaledwie do wykonania jednego lub dwóch otworów pod kotwy montażowe w podłodze lub ścianie. Jedynie wybór sejfów ściennych lub podłogowych będzie wymagał nieco więcej pracy, ale i z tym można sobie poradzić! Montaż sejfu od A do Z opisany jest już dokładniej na naszym blogu, ale jeśli to dalej Cię nie przekonuje, to pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z naszej usługi profesjonalnego montażu.

Powód nr 4: nikt nie musi wiedzieć, że go masz

Jeśli towarzyszą Ci obawy, że samo posiadanie sejfu będzie dla innych znakiem, że musi znajdować się w nim coś bardzo, ale to bardzo wartościowego - żaden problem! Pamiętaj, że możesz postawić na rozwiązania, o których istnieniu będziesz wiedzieć jedynie Ty. Do doskonałych przykładów tego rodzaju produktów zaliczamy, chociażby sejfy ścienne (montowane bezpośrednio w ścianie) oraz sejfy podłogowe (umiejscawiane w podłodze). Jeżeli szukasz bardziej klasycznego rozwiązania, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek gdzie można ukryć sejf w swoim domu tak, aby nie rzucał się w oczy. 

Dlaczego warto zadbać, aby w Twoim mieszkaniu lub domu znalazł się sejf?

Skuteczna ochrona kosztowności (pieniędzy, biżuterii, dokumentów i wielu innych), niskie koszty, łatwy montaż, pełna dyskrecja, a do tego ochrona przed wodą i ogniem. Oto 5 kluczowych powodów, dla których warto wyposażyć swój dom lub mieszkanie w sprawdzony sejf.

Jeśli Twoim celem jest znalezienie właściwego produktu. Czyli takiego, który zapewni Ci dostęp do pożądanych funkcjonalności, właściwy poziom ochrony, a dodatkowo będzie dostępny w atrakcyjnej cenie już teraz rzuć okiem na asortyment naszego sklepu internetowego z sejfami IMPEXIMP. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl