Depozyt w banku czy zakup sejfu do domu? Jakie zabezpieczenie sprawdzi się najlepiej?

Depozyt w banku czy zakup sejfu do domu? Jakie zabezpieczenie sprawdzi się najlepiej?

“Masz to, jak w banku”. Właśnie takiego określenia używa się najczęściej wówczas, aby dać komuś gwarancję skutecznego zabezpieczenia jego interesów. Nic bowiem dziwnego – w końcu to właśnie tego rodzaju instytucje stanowią jeden z najlepszych sposobów na skuteczną ochronę wkładów finansowych i nie tylko. Ale czy lokowanie środków pieniężnych w bankach to jedyny sprawdzony i bezpieczny sposób, który pozwala chronić posiadaną przez Ciebie gotówkę? Być może warto rozważyć także alternatywę dla sejfu w banku - w postaci sejfu umieszczonego bezpośrednio w Twoim domu? Przekonajmy się!

Jaka forma zabezpieczenia pieniędzy sprawdzi się w Twoim przypadku? Czy lepiej postawić na depozyt w banku, czy też zdecydować się na ochronę gotówki za pomocą sejfu w domu?

Depozyt bankowy – co to takiego?

Posiłkując się ogólną definicją, można powiedzieć, że depozyt bankowy to działanie polegające na przyjmowaniu przez uprawnione instytucje finansowe środków pieniężnych - lokowanych przez ich klientów. Depozytem bankowym mogą być: biżuteria, kamienie szlachetne, dokumenty, papiery wartościowe, a także inne przedmioty o wysokiej wartości. Jednak zdecydowaną większość stanowią po prostu pieniądze - umieszczane na rachunkach lub też lokatach bankowych.

Czy lokowanie środków na depozytach bankowych jest bezpieczne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak. A wpływ na taki stan rzeczy mają dwa aspekty - zarówno formalna, jak i czysto fizyczna ochrona kapitału. W pierwszym obszarze wszelkie wkłady bankowe są zabezpieczane m.in. przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia bezpieczeństwo aż do 100 tysięcy euro (na każdego klienta). W drugim – banki stosują różnorodne formy zabezpieczeń (wliczając w to zarówno systemy monitoringu, alarmy, odpowiednie procedury, a także drzwi skarbowe i sejfy depozytowe).

Sejf ukryty w domu – czym jest i jak działa?

Tego rodzaju rozwiązanie to z kolei pomysł na skuteczną ochronę gotówki, dokumentów, broni, a także innych kosztowności, o którą możesz zadbać we własnym domu lub mieszkaniu.

Jeżeli posiadasz znaczną ilość pieniędzy, a jednocześnie zależy Ci na tym, aby mieć je zawsze “pod ręką” - rozważ zakup profesjonalnego domowego sejfu, który zagości w Twoim gabinecie lub innym dowolnym pomieszczeniu. Asortyment tego rodzaju produktów jest bardzo szeroki. Dzięki temu możesz wybierać między innymi spośród sejfów wolnostojących, przeznaczonych do ukrycia w meblach, a nawet produktach nadających się do montażu w ścianie bądź podłodze. Jeżeli nie masz pomysłu na to gdzie mógłbyś ukryć sejf w swoim domu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, z którymi możesz zapoznać się tutaj.

Jakie zabezpieczenie wybrać? Sejf w domu czy sejf w banku?

Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, warto przeanalizować kilka zasadniczych aspektów, do których możemy zaliczyć takie, jak:

  • Po pierwsze - weź pod uwagę swoje potrzeby. Jeżeli chcesz, aby Twoje pieniądze zawsze znajdowały się blisko i były na wyciągnięcie ręki (bez względu na czas) - zdecydowanie wygodniejsze będzie korzystanie z odpowiednio dobranego sejfu w domu.
  • Po drugie - przeanalizuj, jak duże kwoty pieniędzy chcesz chronić. Jeśli dysponujesz naprawdę sporymi zasobami - być może warto rozważyć umieszczenie ich w depozycie bankowym albo po prostu podzielenie ich na mniejsze kwoty i ulokowanie zarówno w banku, jak i we własnym sejfie. Poczytaj ile gotówki można trzymać w sejfie i odpowiednio dobierz jego klasę bezpieczeństwa.
  • Po trzecie - pomyśl, na jak długi okres chcesz je zabezpieczyć. Biorąc pod uwagę inflację oraz inne czynniki gospodarcze, pieniądze “trzymane” w sejfie będą traciły na wartości (zwłaszcza, jeśli zamierzasz przechowywać je tam przez wiele miesięcy). Jeżeli chcesz ograniczyć poziom strat - rozważ wpłacenie środków na lokatę, która zapewni Ci dodatkowy zarobek w formie odsetek.

Chcesz zadbać o skuteczną ochronę, a jednocześnie zapewnić sobie wygodę i elastyczność?

Jeżeli z różnych względów uważasz, że osobiście lepiej zatroszczysz się o swoją gotówkę - doskonały wybór mogą stanowić sejfy antywłamaniowe, które znajdziesz w naszym sklepie online. Zapoznaj się z dostępnym asortymentem, sprawdź wszystkie możliwości, a następnie podejmij decyzję, który produkt odpowie za ochronę Twoich pieniędzy.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub istnieją kwestie, które wymagają wyjaśnienia - skorzystaj ze wsparcia naszych doświadczonych doradców. Wystarczy, że przejdziesz do kontaktu i wyślesz e-mail lub zadzwonisz.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl