Jak prawidłowo zamontować sejf ścienny, aby był niewidoczny?

Jak prawidłowo zamontować sejf ścienny, aby był niewidoczny?

Przechowywanie drogocennych przedmiotów i dokumentów w domach i różnego rodzaju placówkach wymaga wykorzystania odpowiednich skrytek, które gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo. Kluczem do posiadania bezpiecznej skrytki jest sposób jej montażu. Jedynie dobrze zamontowane urządzenie może zagwarantować bezpieczeństwo i sprawić, że poczujesz spokój.

Sprawdź, jak prawidłowo zamontować sejf ścienny w domu lub siedzibie firmy, aby był on maksymalnie bezpieczny i niewidoczny.

Sejfy ścienne - dlaczego warto je wybierać

Sejfy ścienne to praktyczne skrytki, które znakomicie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, bez względu na to, czy mowa o wnętrzu prywatnym, czy też firmowym. Zaletą takich urządzeń jest możliwość montażu w ścianie tak, by były niewidoczne, a to gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo. Tego typu sejfy można z powodzeniem na stałe zamontować w ścianie, dzięki czemu nie można ich ruszyć. Potencjalny złodziej, któremu nie udało się otworzyć skrytki, nie jest w stanie wynieść jej z budynku w całości.

Warto zdecydować się na wybór skrytki ściennej, ponieważ jest bardzo bezpieczna, wygodna w użytkowaniu, spełnia oczekiwania klientów prywatnych i firmowych. Skrytki takie mogą mieć różne rozmiary, dzięki czemu pomieścisz w nich zarówno niewielkie przedmioty, jak i większe rzeczy, które są dla Ciebie bardzo cenne. Zawsze można dostosować sejf do swoich potrzeb.

Zaletą takiego sejfu, bez dwóch zdań, jest możliwość zamontowania na stałe, dzięki czemu złodziej nie będzie mógł zabrać całej skrytki oraz łatwość w ukryciu urządzenia przed niepowołanymi oczami.

W jaki sposób prawidłowo zamontować sejf ścienny?

Prawidłowy montaż sejfu ściennego jest kluczem do bezpieczeństwa przechowywanych w nim przedmiotów. Należy zadbać o niego - sprawiając, że poczujesz ulgę. Pamiętaj, żeby do montażu wykorzystać najwyższej jakości materiały, które będą solidne i trwałe.

Przedstawiamy prawidłowy montaż sejfu ściennego w punktach:

Po pierwsze

Zastanów się, w jakim pomieszczeniu najlepiej umieścić skrytkę. Bez względu na to, czy jest to dom, czy też biuro - znajdź pomieszczenie, do którego wchodzi jak najmniej osób. Najlepiej, by dostęp mieli jedynie domownicy lub wybrani, zaufani pracownicy. Wybierając pomieszczenie pamiętaj, że dostęp do niego powinien być wygodny dla użytkownika. Jednak to również ważne, by był on ograniczony i bardzo trudny dla potencjalnego złodzieja.

Po drugie

Wybierz ścianę w pomieszczeniu, w której z powodzeniem można wykuć otwór, a skrytka będzie jak najmniej rzucała się w oczy. Po wykonaniu otworu powinno się zagruntować powierzchnię w jej wnętrzu. Sejf najlepiej i najbezpieczniej jest zamontować w ścianie nośnej. Można jednak wybrać także ścianę działową. 

Po trzecie

Zmierz sejf, który posiadasz i wykłuj otwór w ścianie. Pamiętaj, że otwór musi być odpowiednio większy, aby móc zamontować w nim skrytkę na stałe. Najczęściej wywierca się otwór o 10 cm wyższy oraz szerszy i 5 cm głębszy niż sejf. To pozwala na bezpieczny montaż. Przy wkładaniu sejfu do otworu, warto pomyśleć o obłożeniu go dodatkową metalową siatkową lub obciążyć stalowym, bardzo ciężkim przedmiotem, który pozwoli na lepszy montaż.

Po czwarte

Wypełnij otwór wysokiej jakości zaprawą murarską, której zadaniem jest przytwierdzenie skrytki w wybranym miejscu na stałe. Zaprawa murarska powinna być wybrana od znanej firmy, która jest gwarancją jakości. Pamiętaj, że należy dokładnie zabezpieczyć drzwi sejfu przed ewentualnym uszkodzeniem. Zabrudzenie zaprawą drzwi lub zamka może prowadzić do jego uszkodzenia. Na pewno opóźni to możliwość korzystania z produktu.

Po piąte

Włóż skrytkę, tak, by scalić ją ze ścianą lub umieścić głębiej. Nie może ona wystawać poza mury. Dokładnie obłóż zaprawą. Możesz wzmocnić zaprawę metalową siatką. Możesz go również przymocować do ściany kołkami rozporowymi, śrubami lub kotwami. Pozwala to na utrzymanie urządzenia w jednym miejscu. Solidny montaż to podstawa. 

Po szóste

Wmurowany sejf wraz z zaprawą należy pozostawić do wyschnięcia na kilka dni. Drzwiczki powinny być otwarte i bardzo dokładnie zabezpieczone, by nie zastygły w zaprawie. Wtedy będziesz mieć problem z użytkowaniem urządzenia.

Po siódme

Pamiętaj, by znaleźć sposób na zasłonięcie sejfu. Możesz powiesić w tym miejscu obraz, makatkę lub inny przedmiot. Wiele osób decyduje się również na ustawienie szafy lub innego mebla w okolicy sejfu, by dostęp do niego był jeszcze trudniejszy. 

Uwaga!

Przy montażu sejfu unikaj wilgotnych miejsc, aby nie przytrafiła Ci się awaria zamka. Korzystaj również z instrukcji obsługi znajdującej się w opakowaniu przy zakupie każdej skrytki. Każde urządzenie montuje się inaczej i jedynie wykonanie montażu zgodnie z instrukcją może zapewnić Ci bezpieczeństwo. 

Sejf w domu

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie we własnym domu i mieć pewność, że nie utraci najcenniejszych rzeczy, które znajdują się w domu. Coraz częściej osoby prywatne decydują się na montaż sejfu, aby zagwarantować sobie spokój. Najczęstszym wyborem jest sejf ścienny, który można bezpiecznie zamontować w niewidoczny sposób - gwarantując bezpieczeństwo przechowywanym tam przedmiotom.

Osoby prywatne zwykle wybierają mini sejfy lub małe sejfy, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale też nie pomieszczą nie wiadomo jak dużej ilości gotówki i przedmiotów drogocennych. Zwykle jednak nie potrzebują one wielkich skrytek z uwagi na niewielką ilość najcenniejszych rzeczy. Do domu warto jednak wybrać skrytkę, która jest certyfikowana, antywłamaniowa, odporna na wodę i ogień. Takie niewielkie urządzenia są dobrej jakości i spełnią oczekiwania każdego użytkownika.

Jeżeli planujesz zamontować w domu skrytkę, warto pomyśleć o tym już na etapie budowy. Można wtedy znaleźć idealne miejsce i od razu przygotować otwór w ścianie, by zamontować skrytkę. Nie warto zwlekać z podjęciem takiej decyzji, ponieważ wykucie otworu w ścianie powoduje dodatkowe zamieszanie.

Sejf w biurze

Każda firma to miejsce, gdzie znajdują się ważne dokumenty, cenne przedmioty i duże ilości gotówki, Trzeba zadbać o to, by były bezpieczne. Sejf ścienny nie może być dostępny dla ludzi spoza firmy oraz nie dla wszystkich pracowników. Nie każdy powinien wiedzieć, gdzie znajduje się sejf. Właśnie dlatego warto wybrać najmniej uczęszczane pomieszczenie w biurze.

Często właściciele firmy decydują się na montaż skrytki w ścianie swojego własnego biura. Po zamontowaniu sejfu w biurze trzeba zadbać o to, by dobrze go zasłonić. Nie może być widoczny dla nikogo, kto wejdzie do biura. Jest to kluczowe dla bezpiecznego montażu skrytki. Do biura warto wybrać nieco większą skrytkę, jeśli jest taka potrzeba. Pomieści ona więcej przedmiotów i ewentualnej gotówki. 

Zadbaj o to, by urządzenie było wyposażone w certyfikaty bezpieczeństwa. Warto pomyśleć także o tym, by poza zabezpieczeniami antywłamaniowymi urządzenia powinny być także chronione przed wodą i ogniem.

Niewidoczny sejf ścienny - klucz do sukcesu podczas wybierania idealnego produktu

Sejf ścienny, który zamierzasz zamontować w firmie lub domu prywatnym, powinien spełniać Twoje oczekiwania i służyć Ci przez długi czas. Właśnie dlatego trzeba dokonać pewnego rodzaju analizy zanim wybierzesz odpowiedni produkt. Jeśli decydujesz się na skrytkę ścienną - dokładnie zapoznaj się z zasadami jej montażu, ponieważ jedynie odpowiednio zamontowany produkt będzie niewidoczny gołym okiem, a co za tym idzie - bezpieczny.

Pamiętaj więc, że gdy wybierzesz już rodzaj sejfu, jego rozmiary, sposób zamykania i zamka, należy zapoznać się z tym, jak prawidłowo go zamontować, aby zagwarantować bezpieczeństwo przechowywanym w nim przedmiotom. 

Niewidoczny sejf ścienny należy w odpowiedni sposób obciążyć i umieścić w otworze ściennym, który będzie charakteryzował odpowiedni wymiar. Wybierz wysokiej jakości zaprawę murarską, by bezpiecznie wmurować urządzenie. Dopilnuj, by drzwi nie zostały ubrudzone zaprawą i nie uległy uszkodzeniu podczas montażu. Aby sejf był niewidoczny, warto zasłonić go szafą, obrazem lub jakimkolwiek przedmiotem, który może zawisnąć lub zastawić fragment ściany.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl